Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanulnak a jogász szakon?...

Mit tanulnak a jogász szakon? Törvénykönyveket magolnak be napról napra vagy mit?

Figyelt kérdés
jog, jogász, állam és jogtudományi kar, felsőoktatás, egyetem,

2014. júl. 14. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulják a jog alapjait. Ebben van szó szerinti jogszabály tudás is, de a megértés nélkül semmit sem ér.
2014. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szóval némely dolgot csak be kell magolni mint a verset.

((én inkább az a típus vagyok aki jobban szereti megérteni és a saját szavaival visszaadni))

2014. júl. 17. 09:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont olyan típus vagyok, mint te. Egyszerűen utálok szöveget szó szerint tanulni. Na, vannak tárgyak (legalábbis nálunk), ahol a törvényszöveg is tananyag. Én azt csinálom, hogy elolvasom háromszor-négyszer (ez már soknak számít nálam), és megjegyzem a lényeget. Most fejeztem be a másodévet, és polgári jognál tökéletesen működött. (Pedig most, a 4. félévben mintegy 500 §-t kellett megtanulni - durva!)

Büntetőjognál viszont - a legalitás elvéből következően - nagyon fontos a törvényszöveg. Az egyik félévben egészen egyszerűen nem jutott eszembe, hogy hogy kezdődik az egyik jogszabályhely, és csak azért nem húztak meg, mert tökéletesen tudtam a tételt, meg átláttam az egészet. Most legutóbb viszont normálisabb tanárt fogtam ki, és egy tévesztés ellenére simán jelest kaptam.

A lényeg, hogy ne ijedj meg a törvényszövegtől. Büntetőjognál a fontosabbakat kell szó szerint, a hosszabbaknál elég a lényeg. Polgári jognál ugyanez.

2014. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! :)

Lehet hogy a jog mégsem nekem való.

2014. júl. 19. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartalak elbizonytalanítani, ha úgy érzed, hogy jó jogász lennél, mert logikusan érvelsz, meg átlátod a dolgokat, akkor mindenképpen próbáld meg. Hidd el, a lényeg az, hogy megértsd, hogy miről van szó.

Vannak, akik mindent bemagolnak, szó szerint tudnak szükséges jogszabályt, summa cum laude diplomáznak, de alkalmazni soha nem fogják tudni a jogot. Szóval a legfontosabb, hogy az ember megértse; ha megértetted, akkor gyakorlatilag már tudod is.

2014. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a választ!

Reálisan fogok mérlegelni. ;)

2014. júl. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!