Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi nélkül hogy lehetne...

Érettségi nélkül hogy lehetne tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Májusban érettségiztem,de a matekot elrontottam,ezért csak 4 tárgyból lett meg a vizsga.Egyetemre nem akarok menni.Érettségire épülő képzésekre gondoltam,de nincs érettségi bizonyítványom csak egy lapom ami rajt vannak az eredmények.Mit csináljak?

2014. júl. 15. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit. Nincs érettségid. Csak olyan képzésben vehetsz részt, amihez egyáltalán nem kell. Részeredmény nem számít. Amit még tehetsz: ősszel kijavítod.
2014. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Menj matekből most ősszel javítózni, hogy minél hamarabb meglegyen az érettségid

2014. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2014. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,ősszel kijavítanám.Mondjuk ha megígérem nekik,hogy sikerül akkor engednének tanulni?:D Másik ötletem,hogy sima szakképzésre jelentkezhetek-e?
2014. júl. 15. 12:20
 5/9 A kérdező kommentje:
vagy ha ősszel meglenne a bizonyítvány akkor elkezdhetem novemberben a képzést?Ez csak két hónap kiesés lenne...
2014. júl. 15. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Hivatalosan, ahogy tudom ilyet nem lehet csinálni. Fű alatt persze meg lehet próbálni.
2014. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Itt egy cikk az eduline.hu-ról, témája az érettségi nélkül letehető OKJ-s tanfolyamok :)

[link]

2014. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 válaszoló vagyok

Gőzöm sincs miért lettem leszavazva:D Nem egy ismerősöm próbálkozott be így OKJ-s képzésre (év közben) és fel is vették. Hallottam olyanról akinek szintén nem is volt érettségije, felvették majd közben szerezte meg az érettségit (közben előfeltétel volt az érettségi). Nyilván papíron ezt nem lehet megtenni, de a gyakorlatban elég sokat csalnak.

2014. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-asnak:Erre gondoltam én is,de majd kiderül.:D Azt tudja valaki,hogy mikor kell beiratkozni?Nem jelentkeztem sehova...xd
2014. júl. 16. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!