Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek egyetemre/ főiskolára...

Minek egyetemre/ főiskolára laptop?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a kolis filmezés, netezésen kívül, meg aki nem mérnökire megy és használja az egész tanulásban, mért kell? Tudom nem kötelező, de ez ilyen megszokott dolog a felsőoktatásban. Órán lehet használni őket? Esetleg jegyzetelni? Vagy az unatkozó diákok órán játszanak rajta?
2014. júl. 15. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én órára sosem vittem laptopot. Azért vettem, mert mindig az itthoni gépet vittem el a koleszba, és rengeted anyagot a netre töltenek fel a tanárok (pl. jegyzőkönyveket, előadások anyagait, zh eredményeket). Ha mindent kinyomtatnék, azzal csak magammal szúrnék ki, mert azt is tárolni kell vhol, és nem túl környezetbarát.
2014. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Órára be lehet vinni, kinek hogyan kényelmes jegyzetelni (ha sok az ábra nem túl praktikus).

Tanulás közben elég sok szakkifejezésbe ütközhetsz, amiket ki kell keresni netről, meg kell kérdezni vkit stb. Ha kéznél van a laptop, akkor ez kényelmesebbé teszi a dolgot. Meg persze facebookos csoportok marha sokat segítenek (az ember nem is gondolná mennyi segítséget adhat), érdemes mindig képbe maradni. Plusz rengeteg anyag elektronikusan is elérhető, könnyebb a laptopon tárolni, mint pár darab több száz oldalas könyvet magaddal cipelni.

2014. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Mentek a zöld kezek.
2014. júl. 15. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Architektúra előadáson krwa jót lehet WOW-ozni
2014. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én könyvtárba szoktam bevinni, ott írom a beadandóimat. Órára néha viszem csak, pl. akkor ha épp tárgyfelvétel zajlik és akkor egyből fel tudom venni az órákat, amint meghirdetésre kerülnek.
2014. júl. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak szakmai nyelvből van külön füzetem, többi tárgyamnál laptopot használok. Én speciel sokkal gyorsabban tudok írni rajta, átláthatóbb a vázlatom, mint kézzel és sokkal könnyebb oda adni valakinek, aki pl. hiányzott vagy lemaradt. Eddig csak a statisztika óra volt, amire vittem füzetet, mert ábrákhoz és számoláshoz praktikusabb, de a többi tárgyból meg a laptopot preferálom. Wifi miatt lehet használni a netet, ha valami nem világos elsőre vagy nehéz szóról van szó, a feltett előadásanyagokra meg lehet közben jegyzetelni. Pl. nekünk közgazdaságtanból mindig feltette a tanár előtte a diákat, amiket leadni készült, azok alá könnyebb volt jegyzetelni laptop segítségével.

Persze lehet játékra és filmnézésre is használni. Pl. a halálos filozófia óráinkon mindig ment egy film a laptopon felirattal és azt néztük, hogy péntek reggel ne vágjunk eret.

2014. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"Persze lehet játékra és filmnézésre is használni. Pl. a halálos filozófia óráinkon mindig ment egy film a laptopon felirattal és azt néztük, hogy péntek reggel ne vágjunk eret."

Ez tetszett.

2014. júl. 16. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!