Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy ELTE elméleti fizikus...

Son kérdése:

BME vagy ELTE elméleti fizikus képzés a jobb?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt hallom, hogy a BME sokkal inkább a kísérleti részre fekteti a hangsúlyt, és hogy az ELTE elméletije jobb. Inkább a BME-t ismerem jobban, a lényeg hogy mennyivel vannak előnyben az ELTE-sek elméletiben? Számomra a BME jobbnak, fejlettebbnek tűnik, szóval ha annyival nem jobb a társa inkább ezt választanám.

2014. júl. 15. 21:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
az előző az utolsó előttinek szolt, csak közben jott egy új. :)
2014. júl. 18. 11:50
 12/26 anonim ***** válasza:
En voltam mind2 :D
2014. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Kozben rajottem, hogy valaszolni is kene a kerdesedre. :D
2014. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Úgy Hallottam hogy ez a másik egyetemen való hallgatás csak elméletben működik, és rengeteg probléma van vele, de majd kiderül és csak javítanak rajta addigra. Neztema szakirányokat, az órákat lattam, hogy az elte valóban az kínálja mint amit keresek, a BME pedig más, és nem vagyok benne biztos hogy mennyire.
2014. júl. 18. 11:55
 15/26 A kérdező kommentje:
Jaa ertem, Köszi :)
2014. júl. 18. 11:56
 16/26 anonim ***** válasza:
Am hanyadikos vagy?
2014. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Tehát, inkább valasztanam a BME -t, mert szerintem az több lehetőséget rejt (külföldi kapcsolatok, meg maga az iskola eleg fejlett a többihez képest) és ha a végén ugyanugy abban a szakmában tudok elhelyezkedni, akkor nem számítana később úgy is bepotolnam amire nem fektettek hangsúlyt. De ha csak alkalmazott fizikusoknak jó, akkor irany az ELTE
2014. júl. 18. 12:01
 18/26 A kérdező kommentje:
Most leszek 11.
2014. júl. 18. 12:01
 19/26 anonim ***** válasza:
Jo hat en is csak elmeletben hallottam a dolgot. Az mondjuk az elte mellett szol, hogy az elmeleti fizika kepzesnek nagyobb hagyomanya van ott. A muegyetemi termtud kar csak 1998 ota van. Mondjuk 11.-be meg csak most mesz, boven van idod. Menj el nyilt napokra, kerdezz meg oda jaro egyetemistakat, hogy miert dontottek az adott egyetem mellett. Am nincs sulitokbol olyan, akirol tudod, hogy oda jar? Egyszerubb lenne ot megkerdezni. Nalunk pl.2-en mentek az eggyel felettunk levo evfolyambol fizikusnak, mindketto az eltere jar, muegyetemrol nem ismerek senkit, aki oda jarna.
2014. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy az elmeleti fizika is jo a muegyetemen, csak mas. Bme pl.a szilardtestfizikai kutatasokban eros, az elte meg pl.hurelmeletben. De ezt csak hallomasbol tudom. Bme-n csak egy nagyon tavoli ismerosom tanul elmeleti fizikat.
2014. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!