Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz így az oktatással?

Mi lesz így az oktatással?

Figyelt kérdés

Győri példát tudok mondani. Itt az ipar, szükség van gyakorlati tapasztalattal rendelkező villamos szakemberre. Sokra. A SZE villamosmérnöki képzése önmagában semmit nem ér. Lehet, hogy az innen kikerülő "mérnökök" tökéletesen tudnak integrálni, kitűnőek voltak villanytanból és matekból, de problémát megoldani, eszközt, áramkört tervezni nem tudnak. Esetleg az, aki szakirányú középiskolából jött.

Tehát kellene egy nagyon jó középiskolai képzés tele gyakorlattal, amihez jelenleg minden feltétel adott. Egy kivétellel: a tanár. Mert a jövő generációját jelenleg a nyugdíjasok, és a selejt mérnökök tanítják. Aki igazán jó a szakmájában és át is tudja adni a tudást, azt viszi az ipar háromszor annyi pénzért... "Fiatal" ember nem megy el iskolába tanítani, mert a kezdő fizetése egy vicc. Ennél jelentősen többet keres még akkor is, ha otthon maszekol napközben.


Az én volt középiskolai osztályfőnököm idén lesz 74 éves. Még bírja. És jól is csinálja, de meddig? Eltelik 4-5 és és nem lesz műszaki tanár, csak olyanok, akik sehova máshova nem kellenek.


2014. júl. 17. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez majdnem hogy igy van... :/ az én tanárrom 65 éves volt és ált.
2014. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól látod. Az oktatás ma teljesen tönkre van. Viszont a régi tanárok általában nem selejtek, van sok igen jó, tapasztalt nyugdíjas tanár.

Ma nem akar már senki tanárnak lenni. Sajnos nincs becsülete és tekintete a tanároknak, mai világunkban.


Gyakran manapság tanárnak az megy, akinek más lehetősége neincs. (Minden tiszteletem a néhány kivételnek, akik hivatásból csinálják!)


Sajnos az is tény, hogy az új, fiatal tanárok hiába is vannak, közülük sokan alkalmatlanok az oktatáshoz.

Hiába tud valaki valamit, ha tudását nem tudja átadni.

2014. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mert a jövő generációját jelenleg a nyugdíjasok, és a selejt mérnökök tanítják."


Így igaz. Annyi változtatás, hogy nem selejtek azok sem, akik tanítanak, csak egyszerűen nincsenek olyan jók, hogy a versenyszférában helyezkedjenek el. A legeslegjobban meg külföldön vannak sokezer ojróért.

2014. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"gyszerűen nincsenek olyan jók, hogy a versenyszférában helyezkedjenek el"

Ezt mondom. Tehát nincs annyi tudásuk, tapasztalatuk, hogy a végzett diákjaik sikeresek legyenek.

2014. júl. 17. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet.


Én is műszaki szakközépben tanultam. Én is ugyanazt tapasztaltam amit te.


Ott voltak a nyugdíjas tanárok akik gépészmérnök létükre azt se tudták mi fán terem a CAD-CAM. Pedig azért egy gépész szakember műszaki tudásának nem szabadna leragadnia a 70-es évek szintjénél.



A másik meg a "selejtek" akik tanárnak is csapnivalóak.


Nekünk például a forgácsolás tanárunk olyan szinten sz@rt bele a dolgok közepébe hogy amikor az esztergálást tanultuk konkrétan semmit nem tanított. Megmutatta hol van a bekapcsológomb a gépen aztán kiadta az utasítást hogy tapasztaljuk ki a gépet és dolgozzunk vele,a munkadarabokat megtaláljuk a szekrényben. Ő meg kiment a dohányzóba beszélgetni a kollégákkal. Arról hogy milyen anyagot,milyen esztergakéssel,mekkora fordulatszámon és hogyan esztergáljunk egy szót sem szólt. Mindent 2 osztálytársunk magyarázott el az osztálynak akik már korábban nyári munkán gyárban kezeltek esztergagépet.


Igazából egy jó mérnöknek addig nem lesz vonzó a tanári pálya amíg nem lesz rendes fizetés és tanítható emberállomány.


Mert melyik mérnök hagyná ott a 250 ezres fizus állását és felívelő karrierjét azért hogy 100 nettóért tudást erőltessen a viselkedni képtelen,egyre linkebb és elcigányosodó diákokba. Esetleg csak az akinek végképp elment az esze.

2014. júl. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!