Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néhány együtt érző szó?...

Renyus kérdése:

Néhány együtt érző szó? (ponthatárok)

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Sajnos a tavalyi évben nem jutottam be az orvosira Pestre, mert nem volt elég pontom, akkor Szegedet nem jelöltem be. Tehát úgy döntöttem, hogy kihagyok egy évet, mert sajnos nagyon betegeskedtem, hónapokig kórházban voltam, az idén pedig dolgoznom kellett, mert sajnos anyagilag nagyon el vagyunk kaparva. Tettem nyelvvizsgát, meg magamtól készülgettem kémiából stb, de így sem sikerült 2 emelttel 402 pontnál többet összeszednem. Igazándiból SOTE-t jelöltem be, meg a GYTK-t.Tudom, hogy esélyem nagyjából semmi. A felháborodásom viszont arra irányul, hogy az egy dolog, hogy én hülye vagyok, de amikor egy olyan volt osztálytársam kerül be az orvosira, akinek egy emelt szintű érettségije volt, merthogy az egyik Nagykutya az apjának az egyik legjobb barátja. Pénzük szarásig, egyébként a lány ráadásul baromi rossz képességű is. Kérdem én, hogy aki szegény, az haljon meg, ha nem lángelme?
2014. júl. 18. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Első dolog: Attól, hogy bejutott még nem nyert semmit. El is kell végezni az egyetemet és ha nem teljesít kirúgják.


Második: lehet OKJ-s szakmát is szerezni és abból meg lehet élni becsületesen

2014. júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Úgy van, ahogy az első is írta. Bent maradni egy egyetemen sokkal nehezebb, mint bekerülni... Nekem is volt olyan csoporttársam, aki úgy érettségizett le kitűnőre, hogy volt ismeretségük, nyilván bárhova felvették volna olyan eredményekkel. Viszont nem sokáig volt velünk...

Mondanék én vigasztaló szavakat, de nem foglak becsapni. Ennél még sokkal undorítóbb dolgokat is meg fognak veled tenni. De ezeken túl kell lépni, mert nem tudsz mit csinálni.

2014. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit elfogult vagy, nem csak az orvoslásból lehet megélni, ennyi ponttal ami neked van, rengeted jó képzésre be lehet kerülni.

Amit pedig az osztálytársadról írsz, jobb ha hozzászoksz, hogy így működik a világ.

2014. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!