Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy miért gondolják ezt rólam a tanárok?

Figyelt kérdés

Szóval van pár dolog amit csináltattam az elmúlt évben és a tanárok nem nézték jó szemmel,viszont a szüleim megengedték.

A következők voltak: 2 féle plusz szín a hajamba (anyum csinálta,és a hajam aljára hogy ne legyen feltűnő,ráadásul nem kirívó színek mint pl.: zöld kék vagy ilyesmi) 8 fül piercing, 1 orr piercing.

NEM azzal van gondom hogy szólnak érte,mert tudtam előre hogy szólni fognak. csak mindig azt mondtál hogy csak azért csináltam hogy nagylánynak érezzem magam,és mindig úgy jöttek oda, hogy: "ettől nem leszel nagylány". AZ nem jut eszükbe,hogy azért csináltattam mert tetszik? és ilyen a stílusom?

RÁADÁSUL : nem vagyok rossz tanuló!! csak 4-es 5-öseim voltak évvégén!! tehát ezektől nem romlott a teljesítményem,és rossz társaságba sem keveredtem.

bocsi a sok szövegelésért.

14/L



2014. júl. 20. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

a tanárok nem szeretik az egyéniségeket, nekik az a jó, ha a diákok egy masszát alkotnak. Ne lógjon senki ki a sorból, az zavaró számukra. Mindenkit egyformán tanítani, semmi gond.

Aki eltérő, az már renitens. Én konzervatív vagyok, nálunk fel sem merült a gyerekeimnél a pircing, meg ilyesmi, de tolerálom, ha másnak van.

2014. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert azt gondolják ezzel csak magadat csúnyítod el ,és abból amit leírtál első látásra sokan nem egy okos embernek látnának. Például ,ha először meglátnak és nem ismernek ,nem fogják azt gondolni ,hogy okos vagy ezért majd csak olyanokkal fognak beszélni veled ,akik ,hogy mondjam nem a "jó" társaság.
2014. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Magyar emberek amúgy is nehezen tolerálják az egyéniségeket és hát a pedagógus is ember,javarészt magyar.

Szerintem tojd le,aztán fel a fejjel!

Még egy néhány menő gimiben is megfordulnak egyéniségek és már nagy részüket nem macerálják,ha mondjuk kék a hajuk,vagy piercingjük van,stb.

2014. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általánosban nekem is ilyen tanáraim voltak, ők is mindig mindenért beszóltak, pedig nekem piercingem se volt. Az ilyenekkel tényleg nem kell foglalkozni! Gimiben viszont már teljesen más volt, ott igazi pedagógusok tanítottak, akik pont, hogy külön egyéniségeket próbáltak belőlünk faragni, nem ítélkeztek a külső alapján és nem is szóltak bele ilyesmibe még akkor se, ha nekik nem kifejezetten tetszett. (Jó, persze, ha valaki annyira nagyon extravagáns lett volna, annak nyilván szóltak volna, hogy a suliba azért ne, de ennyi.)
2014. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Csak magaddal szúrsz ki ha úgy nézel ki mint egy bohóc, és jól teszik, hogy ezt éreztetik veled.

A jó jegyeidet meg a hajadra kenheted, mert ilyen kinézettel normális állást lehetetlen találni.

2014. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat,de jöhetnek még.

Utolsónak: miért lennék bohóc? az egészből amit fent leírtam csak az orr piercing látszik mert az arcom közepén van. a hajam alja van befestve így az nem látszik,a fülpiercingeket meg takarja a hajam :) de azért neked is köszönöm a választ! :)

2014. júl. 20. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a tanárokkal ebből a szempontból, válaszolj meg nekik udvariasan ha már ők nem túl udvarias és toleráns emberek.

Aki beszólt neked az egy jól dresszírozott eminens, aki nem mer semmiben önálló lenni mert kilóg a sorból és fél hogy nem felel meg.

Abban a korban vagy hogy szeretsz kipróbálni dolgokat, ez így van jól. Majd kinövöd. ez az egyetlen korszak maikor még lehet ilyeneket csinálni. Az igaz hogy hacsak nem művész vagy extra agyi kapacitással rendelkező zseni vagy akkor egy normál munkahelyen nem tolerálják az ilyen külsőt, de az még odébb van neked. Addigra majd te is megunod, így szokott lenni..

2014. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak! hát tetováló szeretnék lenni,vagy legalábbis mindenképp a rajzolással szeretnék foglalkozni,így ebben gondolom nem akadályoz meg :D és nem hinném hogy valaha is megunom,ugyanis ez a szenvedélyem! piercingek,tetoválások,rock,heavy metal ,beat. nem hiszem hogy ez változna mert a zenei ízlés általában az én koromban alakul ki és utána csak ritka esetekben változik :)
2014. júl. 20. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!