Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kutatás szempontjából van...

Kutatás szempontjából van különbség a magyar orvosi egyetemek között?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy állítólag a SOTE-n magasabb színvonalú kutatás folyik mint vidéken. Ez tényleg igaz vagy csak a tipikus pesten minden jobb dolog?
2014. júl. 23. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ez attól függ, mit szeretnél kutatni. Általánosságban persze Budapesten jobbak a lehetőségek, de 1-1 területen jobb lehet a vidéki, főleg ha van a környéken egy gyár, labor, üzem, ami megrendelőként pörgésben tudja tartani a kutatásokat.
2014. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Tipikus Pesten minden jobb duma. Megjegyzem SOTE-ról nem sok jót hallottam eddig, én Pécsre járok, de az elmondások és saját tapasztalataim alapján Szeged a legjobb. A SOTE meglehetősen overrated.
2014. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Mi? Mi? Overrated? Kikérem a Semmelweis Egyetem nevében!!! Én nem szóltam le soha vidéket, nem kéne irigységből leszólni minket. Az tény, hogy vidéken a kisebb infrastruktúra és hírnév és a kevesebb lehetőség miatt kevesebb lehetőség van tudományos munkákat végezni...


Ne haragudj, de mi vagyunk az ország legfejlettebb, legjobban támogatott, legtöbb kutatási laborral és műszerrel rendelkező orvosi egyeteme, és a tudományos kutatások mellett a klinikai gyógyító munka is itt a legjelentősebb, így az orvostanoncok betaníttatása és felkészítése az éles orvosi munkára.


Mégis, szerinted MIÉRT NÁLUNK A LEGMAGASABB A PONTHATÁR???


Most épül egyébként a Korányi-projekt keretében egy új kampusz az egész orvosi karnak. Ez még több lehetőséget teremt majd a tudományos előrelépésben is.


Édesanyám volt osztálytársa és barátnője, aki kutató a SOTE-n, egyébként nemrég kapott egy európai rangú tudományos díjat. És egyébként sok prof. és híres, sőt nemzetközi kutató is van a Semmelweisen.


Ugyanakkor a legtöbb híres orvos és egészségügyi vezető, kórházigazgató és az eü. államtitkárok / miniszterek is a Semmelweisen végeztek.

2014. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
2014. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Talán azért a SOTE-n a legmagasabb, mert oda jelentkeznek a legtöbben, mivel központi helyen van. Ha megnéznéd az év közi statisztikákat, rájönnél, hogy rengeteg tanulmányi területen nem Pest áll az első helyen. De köszönjük okoska a cseppet sem szűk látókörű és szerény előadást ;). Én Pécsre járok, ott is rengeteg lehetőség van, főleg, ha az ember külföldön gondolkodik, de a kutatás hazai feltételei és kiépítettsége tényleg a SOTE-n a legkedvezőbb :)
2014. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem csak azért, mert központi helyen van, de ha te is NÉZNÉD A STATISZTIKÁKAT, láthatnád, hogy a Semmelweis nemzetközi ranglistákon is előbbre van, mint a vidéki egyetemek (lásd a belinkelt írást!) és a SOTE-n végzett orvosok elhelyezkedése is STATISZTIKAILAG jobb, mint a vidéki orvosi diplomásoké.


SZóval, ne gyere nekem itt a statisztikáiddal...

2014. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

"...főleg, ha az ember külföldön gondolkodik,..."


A BOE (Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete) szinte ingyen utaztatja ki a Semmelweises orvostanhallgatókat külföldre cserediákként (cserébe persze pontokat kell szerezni prevenciós előadások megtartásával). Kérdem én, ilyen lehetőség van vidéken is vagy csak az Erasmus?

2014. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Persze hogy van: [link]
2014. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anonymous, megértem a kifakadásodat, de: azért nálatok a legmagasabb a ponthatár, mert egyrészt, világvárosban vagytok, sokkal több lakossal, mint a vidéki városok, és az ottani végzősök többnyire nem akarnak elmenni, másrészt sok vidéki ki akarja próbálni a fővárosi életet, ezért hozzátok felvételiznek a legtöbben. A több felvételiző meg magasabb ponthatárral jár. Nincs kétségem afelől, hogy idén is elhúztok a vidéki karok mellett. Ez az oka, a több jelentkező. Nem az, hogy ti annyival nagyon jobbak lennétek.

Persze, való igaz, hogy a SOTE a legfelszereltebb, legprofibb (ugyanezen ok: főváros, központ stb.) de akkora színvonalbeli különbség nincs, hogy nektek le kelljen nézni másokat. A felsőbbéves hallgatók képességei közt szerintem már nincs amúgy különbség, az első években kiszórják a gyengébbeket ott is, ahova alacsonyabb a ponthatár.

Mind a négy orvosi egyetem elismert, külföldön is elfogadott diplomát ad, amivel el lehet helyezkedni. Mindegyikre járnak nagyon kiemelkedő képességű tanulók.

Ezért szerintem egyetemválasztásnál azt érdemes elsősorban mérlegelni, hogy a városok közül melyik a legszimpatikusabb. Pörgős nagyvárosi élet? SOTE-ra kell menni. Nyugisabb lét? Körül kell nézni a másik 3 városban.

Üdv, egy POTE-s

2014. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Na az ilyen melldöngető illetők miatt gondolják többen azt, hogy a pestiek bunkók. A kedvencem az, amikor lejön a vidéki megyeszékhelyre tanulni, dolgozni és azt hiszi, hogy ő szarta a spanyolviaszt. Arról nem is beszélve, hogy nem tudom mi vagy te, de egy biztos, nem vagy medikus.


Egy medikus ugyanis soha nem írna ilyet:


"orvostanoncok betaníttatása"


Bocs de nem vagyok orvostanonc, orvostanhallgató vagyok, más néven medikus. Ez egy egyetemi osztatlan képzés, nem pedig valami szakképzés, hogy tanoncokról beszélhessünk. És mi az, hogy betanítani? Betanítani a sor mellett dolgozó gyári munkást szokták. Engem oktatni szoktak, megtanítani, rávezetni, mentorálni, de soha betanítani.

2014. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!