Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányi János Főiskola...

Kodolányi János Főiskola Anglisztika szakáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 02:38
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Álláshirdetések végén gyakran olvasni: "Kodolányis diplomások kíméljenek." Ez tök komoly. Sajnos színvonal az nincs :( Akkor is elvégzed, ha nem tudsz rendesen angolul.
2014. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Eleve nem sok értelme van ennek a szaknak, a Kodolányin meg végképp nem értem, minek elvégezni. Egyébként több főiskoláról járja a legenda az álláshírdetések kikötéseiről, de az igazság az, hogy ez inkább csak kacsa (értelmes HR-es ilyet nem csinálna). Persze meg lehet cáfolni, ha valaki konkrét példát mutat.
2014. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Kodolányin végeztem idén, de nem anglisztikán. Az iskolával elég sok problémám volt, színvonaltalannak találtam, de ha már elkezdtem elvégeztem. Viszont az anglisztika szak állítólag pont a suli erősebb szakjai közé tartozik, követelnek rendesen. Egy ismerősöm levelezőn végezte el, és angolt is tanít azóta. Azt azért hozzáteszem,h mellett volt már biológia és kémiatanári végzettsége és a felesége angoltanár.
2014. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Kodós vagyok és van egy anglisztikás minoros csoporttársam...hááááát....gyenge a követelmény.
2014. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel piacképes diplomát ad, ezért követelnek is az oktatók, de egyáltalán nem teljesíthetetlenek a feltételek. Korrekt számonkérés jellemzi a szakot, és segítőkészek a tanárok. Én is azt hallottam, hogy a Kodolányi egyik húzószakja, már csak azért is, mert az oktatás szinte teljesen angolul folyik.
2014. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"az oktatás szinte teljesen angolul folyik."


- Az baj, ha csak ezért magas a színvonal, mivel ma alapvető elvárás egy angol szakon, hogy az oktatás (vizsgákkal és záróvizsgával együtt) angolul folyjon.

2014. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mért vannak az összes Kodolányis kérdésnél ugyanazok a pozitiv válaszok szó szerint?!

Az én véleményem mellegles nem pozitiv, sajnos 1 év után ott kellett hagytam a szakot. Színvonaltalan oktatás, arrogáns tanárok.

2014. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mért vannak az összes Kodolányis kérdésnél ugyanazok a pozitiv válaszok szó szerint?!

Az én véleményem mellegles nem pozitiv, sajnos 1 év után ott kellett hagytam a szakot. Színvonaltalan oktatás, arrogáns tanárok."


Azért, mert van itt a gyakorin egy srác, aki a Kodón végzett (valószínűleg most ott dolgozik), akit vagy megkértek, vagy kötelességének érzi, hogy úgy népszerűsítse a sulit, hogy minden kodós kérdésre beírja szinte szó szerint ugyanazt "nagyon meg voltam elégedve a sulival blabla.."

Rajta kívül csak egy másik válaszolót láttam, aki pozitívan nyilatkozott volna a suliról. Én nem anglisztikás voltam, más szakon idén végeztem a Kodón, de nekem sincs túl jó véleményem a suliról, semmilyen használható tudást nem adtak át, a vizsgákon is sokszor a tanár kedve, vagy a szerencse volt a döntő, nem a tudás.


Sajnos elég sok olyan tanár van ott, akik egyáltalán nem tudnak tanítani, a kedvencem az, amikor nagy előadóteremben papírról olvasnak fel.


És még valami: kiválasztottam egy szakdoga-témát az ajánlottak közül, amire rábólintott a konzulens, aztán 2 hónappal a leadás előtt találta ki, h mégsem jó, az opponens szintén azt írta az értékelésben, h ez nem igazán szakdolgozatnak való téma. Na de akkor miért ajánlja az iskola szakdolgozat témának??:)

sokáig lehetne ezt ragozni, a Kodolányit nehéz komolyan venni, de szerintem nincs is nagy jövője, egyre kevesebben jelentkeznek, szép lassan el fog tűnni a süllyesztőben.

2014. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem kértek meg semmire, egyszerűen ez a véleményem, nyilván én is tisztában vagyok az iskola erősségeivel és hiányosságaival, de hallomásból tudom, hogy máshol is vannak nehézségek, hosszú lenne a sor, ha leírnám mindet. Szerintem ez pedig teljesen normális, hogy vannak olyanok, akik önhibájukból, vagy azon kívül bizonyos szolgáltatások színvonalával nem elégedettek, de többségben vannak azok akik sikeresen végeztek és pozitívan tekintenek vissza alma materükre, mint én is.
2015. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!