Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért így kellett bevezetni,...

Miért így kellett bevezetni, miért nem lehetett minden iskolának tájékoztatást küldeni erről?

Figyelt kérdés

Találkozom olyan kérdésekkel, hogy valaki tavaly felvéltelizett alapszakra (2013-ban) és hogy lehet-e tanár.


Nekünk a miniszétiumtól azt írták, hogy hiába férnének bele ezek a hallgatók a 2016-os mesterképzésbe, akkor sem lehetnek tanárok.


A rendelet is ezt írja:

"E rendelet hatályba lépése előtt a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény alapján alapképzésben megkezdett tanulmányokat - folyamatos képzésben - végzők a felsőoktatási alap- és mesterképzésről, valamint a szakindítás eljárási rendjéről szóló 289/2005. (XII. 22.) Korm. rendelet és az alap- és mesterképzés képzési és kimeneti követelményeiről szóló 15/2006. (IV. 3.) OM rendelettel meghatározott követelmények alapján folytathatják tanulmányaikat tanári mesterszakon."


"(2) Az (1) bekezdés szerinti rendeletekkel meghatározott osztott képzésben - a (5) bekezdésben foglaltak kivételével - tanári mesterszakon 2016 szeptemberében indulhat utoljára új évfolyam."


A rendelet 2012 októberében lépett hatályban, tehát a második idézet csak azokra vonatkozik, akik 2012 szeptemberében kezdték meg tanulmányaikat.


Az a kérdésem, hogy miért kellett ezt ilyen hirtelen bevezetni és miért nem lehetett erről rendesen tájékoztatni mindenkit (felvi.hu-n, eduline-on, iskolák értesítésén keresztül)? Vagy ha már ezt nem tették meg, legalább az egyetemeknek írhattak volna, akik tájékoztatják a hallgatókat...


Szerintem ez hatalmas nagy kib*szás azzal, aki nem tudja ezt és úgy végzi el a 3 évet alapszakon, hogy azt hiszi, lehet tanár, aztán meg hoppá... Vajon rá fognak jönni és fognak módosítani a dolgokon? Lesz akkor a felháborodás?


(Engem ez már nem érint, csak látom, hogy mennyire el voltak keseredve nálunk is az ilyen hallgatók. És minket sem automatikusan tájékoztattak, hanem rá kellett kérdezni...)


2014. júl. 25. 09:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Én emiatt nem aggódnék. Korábban is voltak kiegészítő képzések, ahol tanári diplomát kaptak azok, akiknek már volt főiskolai diplomájuk. Nem tudom elképzelni, hogy ne találjanak ki valami hasonlót, csak majd nem mesterszaknak nevezik. Vagy ha mást nem, jelentkezik az illető osztatlan képzésre, és beszámítatja a korábbi éveket.


Egyébként az egyetemeknek tisztában kell lenniük a jelenleg hatályos törvényekkel.

2014. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!