Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-BTK karon miért...

Az ELTE-BTK karon miért ugyanannyi a ponthatár a fizetősre mint az államilag támogatottra?

Figyelt kérdés
Személy szerint a történelem szakra jelentkeztem, és 2 ponttal maradok le a határtól. Kicsit idegesít a dolog, és nem értem a ponthatároknak a meghatározásának logikáját.

2014. júl. 25. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert az utolsónak mind a két esetben megegyezett a pontja.
2014. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy most az egyetemek beleszólhattak abba, hogy a különböző szakjaikon mennyi legyen a minimál ponthatár (figyelembe véve persze, hogy milyen pontokkal jelentkeztek általában oda, és lemondva arról, hogy teljesen feltöltsék a keretszámokat), így lehetett, hogy egy csomó helyen annyi kellett az önköltségesre, mint az államira. Nem csak az ELTÉ-n van így, pl a SOTE összes szakján is ez a helyzet.
2014. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát a logikát továbbra sem értem, hiszen minek menne önköltségesre akinek elég a pontszáma az államira is.
2014. júl. 25. 16:33
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk azért, mert már elhasználta az állami féléveit.
2014. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Debrecenin is hasonló a helyzet, én 3 ponttal maradtam le osztatlan angol-töriről... és szerintem sincs benne semmi logika, eléggé bosszantó :(
2014. júl. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Reni te vagy az? :D egyébként azért mert a hallgatói szerződés miatt már jobb tanulók, akik államira is bejutnának inkább önköltségesre mennek hogy ne kelljen ledolgozni itthon x évet.
2014. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt nem hinném, hogy valaki ezért menne fizetősre, 20 éven belül kell ledolgozni itthon, de ha nem akarod akkor van lehetőség visszafizetni.
2014. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
pedig emiatt van.
2014. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9-en jelentkeztek ELSŐ HELYEN ÖNKÖLTSÉGESRE elte btk törire, ebből 8-at felvettek. Tehét a 8. felvett ember pontszáma 340 pont volt, a másik 7 embernek legalább ennyi, van ennél jobb.
2014. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
de az is elképzelhető hogy ez eltén központilag meghúzták a 340-es ponthatárt és aki elérte felvették, aki nem az lemaradt róla.
2014. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!