Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átsorolnak államilag...

Ha átsorolnak államilag támogatottról fizetősre és kiiratkozom a főiskoláról, akkor visszakell fizetnem az állami ösztöndíj felét?

Figyelt kérdés

Na szóval ez a szitu:


Tavaly szeptembertől járok főiskolára, 2 állami félévet használtam el. Nem lett elég kreditem, ezért átfognak tenni fizetősre.

Közben felvételt nyertem egy egyetemre, és ott szeretnék tanulni, a mostani sulimat pedig otthagyni.


Kérdéseim:

1. Ebben az esetben vissza kell fizetni az állami ösztöndíj felét? (vagyis 1 félévet)

2. Ha vissza kell fizetni, akkor ezt eltudom egy évvel halasztani úgy, hogy passzíváltatom magamat a 'régi' sulimban, miközben az új suliban aktív vagyok?

3. És még egy kérdés: mikor szoktak küldeni levelet arról, hogy fizetnem kell?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. júl. 25. 19:40
 1/2 anonim válasza:

Szia !


Igaz mindenre nem tudok válaszolni ,de azért leírom amit tudok.

Én is jártam ebben a cipőben . Országos szinten ez úgy megy ,hogy mivel mi aláírtuk a "röghözkötést"(a szerződést a sulival ) ,így 2 lehetőségünk van : Vagy visszafizeted a felét ( az 1 félévet), vagy kérvényezed ,hogy majd később ugyanennyi időt ledolgozhass magyarországon ,mint amennyit tanultál. Hisz erről írtunk alá papírt a beiratkozáskor ,hogy majd ledolgozzuk az itt tanult féléveket. Ez nem vész el azzal ,hogy kiiratkozunk. Csak kérvényezni kell a suliban ,hogy ezzel a lehetőséggel szeretnél élni. Elsőként ajánlott bemenni a tanulmányi osztályra és megkérdezni ,hogy nálatok ennek mi a pontos menete. Nálunk az egyetemen csak egy kérvényt kellett leadni és ennyi. (és az oktatási hivatal honlapja is csak ködösen úgy fogalmaz ,hogy "a tanuló kérheti, hogy ledolgozza". )


Nekünk július közepe/vége fele küldtek levelet ,mert a vizsgaidőszak fényében bírálják el ,hogy pl ki kerül fel államira ,ill. ki kerül le költségtérítésre. De ha max augusztus elejéig nem kapsz róla értesítést ,akkor elméletileg nem kerültél le államiról.


Remélem tudtam valamennyire segíteni !

2014. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon sokat segítettél :D

akkor szerintem az lesz, hogy miután megkapom a levelet, megkérdezem a suliban a ledolgozást. és akkor majd ha befejezem a tanulmányaimat, akkor ledolgozom :D

2014. júl. 25. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!