Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mibe kerül manapság egy...

Mibe kerül manapság egy egyetemet végigjárni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne hogy egy ELTE btk-s történelemszakot mennyiből tudnék elvégezni? A tandíjat néztem, hogy olyan 165000 Ft/félév ( 6 féléves, de ebből még plusz 4 félév a mesterfokozat megszerzése, ahol már több a tandíj). De az utazás, a tankönyvek, és nem tudom hogy még miféle egyéb költségek merülhetnének fel.
2014. júl. 26. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alap kérdésedre:attól függ, milyen szak, milyen finanszírozás forma,melyik tagozat, mennyire laksz távol az egyetemtől, és persze mennyire vagy jó tanuló egyetemen.

Ezen tényezők mind-mind befolyásolják azt hogy egy adott embernek mennyibe kerül a képzés.

Ha mestert is akarsz végezni az ugye kompletten 10 félév,ha nem csúszol meg a tanulással.

általad felsoroltakon kívül: szállás ha szükséges neked az egyetemhez, uv díj (azért előfordul egyetemistákkal sűrűn), ismételt tárgyfelvétel ha úgy alakul, vagy bármilyen késedelmi díj ha valamivel nem időben készült el a hallgató, szakdolgozat nyomtatás, köttetés, füzetek, ja nyelvvizsga felkészítés ezt az egyetem nem teszi meg, nyelvvizsga díj, (persze ez csak akkor ha még nincs nyelvvizsgád)

ezen felül más nincs..csak akkor ha levelezős vagy és dolgozol mellette, mert ha van szakmai gyakorlat összefüggő, akkor arra meg kell oldanod a szabit..ami már költség legtöbb esetben..de ezek egyéni dolgok..

Azt hogy neked mennybe kerülne a valóságban fentiekért megsaccolni sem lehet.

2014. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Apcon lakom ez Budapesttől olyan 50 km, hozzávetőlegesen, de a szállást megtudnám oldani tehát annyival kevesebb lenne. Nyelvvizsgát természetesen még előtte megszeretném csinálni. Egyébként BTK-ra elég 1 nyelvvizsga? Mert már hallani olyat is hogy sok szakon 2 nyelvvizsga kötelező. Vagy ez csak inkább a gazdasági, vendéglátás-turizmus szakokat érinti?
2014. júl. 26. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt elég könnyen ki lehet számolni, hogy maga az egyetem mennyibe kerül, hisz ahogy te is írtad, 165000/félév.

Ezen kívül ha kollégiumba laknál akkor az havi 8-10 ezer, plusz természetesen a kaja, ami nagyjából napi egy ezres, ha hétvégente hazamész akkor vonatbérlet vagy ha kocsid van akkor benzin, ez attól függ milyen messze laksz.


Nekem pl. havi ~55 ezerbe fog fájni az egyetem, úgy, hogy államilag támogatott helyre vettek fel, de a kolesz+kaja+utazás ennyibe fog kerülni.

2014. júl. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te hová jelentkeztél ha szabad tudnom? :)
2014. júl. 26. 10:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban, kiszámoltam a tandíjat, ezt külön nem kellet volna kérdésként feltennem, az alapszakos 6 félév 990000 ft-ra rúg ki, és a 4 félév mesterszak már 230000 ft/ félév, ami 1910000 ft-ba fájna! Mert elszeretnék majd menni dolgozni 3 évre az egyetem előtt ( most vagyok 19, tavaly érettségiztem, most pedig egy OKJ-s logisztikai ügyintéző szakmát tanulok, jövőre szakvizsgázunk) és olyan havi 80000 ft-al számoltam amit félre tennék, és így az összeg 2880000-re jött ki, de ebből még tennem kell legalább két emelt szintű érettségit, plusz egy javítót mert a németem az sajna csak 25 %-os lett, ami tudom hogy gáz de ez van, ezenkívül még angolból is szeretnék egy nyelvvizsgát, ami azt jelenti hogy különórák és tanfolyamok, ami megint csak pénz, tehát nem tudom hogy hogyan jövök ki ennyiből! :(
2014. júl. 26. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:

A tandíj évről-évre emelkedhet és emelkedni is fog, szóval az többe fog kerülni. Viszont a tavalyi és idei ponthatárokból kiindulva, nem nehéz most bekerülni államilag támogatott képzésre sem.

Attól, hogy esetleg az alapot önköltségesen csináltad, a mesterképzést már nem kell, a mostani statisztikák szerint is jelentősebb számú embert vettek fel állami ösztöndíjas mesterre, mint önköltségesre.


Amikre emlékszem, hogy mindenképpen voltak és mindenképpen kellettek:


Diákigazolvány, ideiglenes diákigazolvány

Könyvtárba beiratkozás (Ott van a Kálvinon, jobban megéri, mint minden szükséges könyvet megvenni.)

Utólagos tárgyfelvétel

TB-kérvény, ha át szeretnél menni államira

Ha kutatsz más városban, akkor busz/vonatjegy

2014. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!