Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek még felvehetnek?

Szerintetek még felvehetnek?

Figyelt kérdés
Most hatosztályos gimnáziumba járok, a 2013/2014-es tanévben voltam nyolcadik osztályos. A hetedikes év végi bizonyítványom 4,38, az idei 4,2-es átlagú lett. A pécsi Leőwey Klára gimnázium francia tagozatára szerettem volna beiratkozni, de meggondoltam magam. Most azonban újra felötlött bennem,hogy oda járjak, azonban már a felvételik és a beiratkozás is megvolt. Szerintetek még lenne esélyem ilyen átlaggal? Vagy próbáljam meg jövőre? És, ha jövőre jelentkezek felvennének? Akkor újra kellene járnom a 9.-et és, ha igen, akkor az akadályozna engem? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 28. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Most már biztosan nem vesznek fel, majd talán jövőre.
2014. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted a gimnáziumot, hogy fogadnának-e, ezzel nem vesztesz semmit. De valószínűleg csak jövőre indulhatsz. Mivel más a képzés, ezért esélyes, hogy újra kell ismételned a kilencediket, tehát egy évet biztos csúszol. Sőt 2 évet, mert 5 évfolyamos osztályról van szó. Tehát ha most vagy 14 éves, akkor ha elkezded a Leőweyben a kilencediket megint, akkor leszel 15 és 20 évesen végzel. Vagy 21. Akkor kezded majd az egyetemet. Te tudod eldönteni, hogy megéri-e.
2014. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. ÉS az átlagom nem lenne akadály, hogy jövőre felvegyenek?
2014. júl. 28. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még most írj levelet az igazgatónak, hátha lehetőséget adnak.

Igazából nálunk is volt, aki nyolcosztályos gimnáziumból átfelvételizett, majd 10. végén szépen visszairatkozott oda. Gimiben még nem olyan nehéz variálni az iskolaváltással, mint az egyetemen, és a létszámokat sem veszik durván.

Én pl. Leőwey-ben franciáról táncoltam át 3 hónap után az általános tantervű osztályba emelt biosz-kémia tagozatra, mivel csak 3 hónap volt, osztályt sem ismételtettek velem, és nem volt gáz abból sem, hogy így az osztály létszáma nem a felvételikor megadott volt. Egy évfolyamtársam meg a Keróból jött át, ami mégcsak nem is gimi, hanem szakközép.

Az is igaz, hogy a mostani igazgató szigorúbb, mint a régi volt, de szerintem egy próbát megér, hogy szeptemberől esetleg mégis ott kezdhess. Mi veszítenivalód van, max. elutasítanak. De szerintem át lehet iratkozni, gimiben még nincs ez az újrafelvételizős rendszer.

2014. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Nagyon szeretem a francia nyelvet. Ahova most járok iskolába, ott is lehet tanulni, jövőre el is kezdem. De nem olyan intenzív a képzés, mint a Leőweyben, valamint ott a tantárgyak is jobban tetszenek. Viszont az átjelentkezéssel nagyon sok gond járna most. Főleg, hogy már a tankönyvek is meg vannak rendelve a következő tanévre. Jövőre, ha át is vesznek, akkor is ott lesz az a plusz egy év..
2014. júl. 28. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!