Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Származhat ebből valami bajom?

Származhat ebből valami bajom?

Figyelt kérdés
Az órán leadott anyagot begépeltem, és szeretném árulni. Persze nem horror összegért, csak ha már szenvedtem vele... Odaírtam a jegyzet végére, hogy nem hivatalos jegyzet. Mit tegyek még? Ez támadható? Vagy hogy csináljam, hogy jó legyen?

2014. júl. 28. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerzői és szomszédos jogok megsértését nem követsz ezzel el...

Félre sem vezetsz másokat az is ok..

egyedül az hogy adómentes bevételed 600 ezer Ft-ig mehet/év ..de gondolom ennyire nem megy jól majd a jegyzet biznisz..

(majd bevallásodban szerepelteted)

2014. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. júl. 28. 12:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem származhat belőle bajod, csak egy kicsit etikátlannak érzem. Mondjuk mi ilyennel nem szoktunk "kereskedni" (infós szakra járok, sokra nem megyünk a jegyzetekkel, ha lövésünk sincs az anyagról), de mondjuk vizsgákra a saját tételkidolgozásokat (vagy egy-egy anyagrész részletesebb magyarázatát) ingyen és bérmentve feltöltjük. De hát na, "ahány ház, annyi szokás".
2014. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszadóval értek egyet. Én bölcsészkarra jártam, ott szerintem körberöhögték volna azt, aki előáll azzal, hogy pénzért adja csak oda a jegyzetét. Mindenki kérés nélkül feltöltötte a saját jegyzetét, ha tudta, hogy jó és másnak hasznára válhat.
2014. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos nekem a következő évi tankönyvre kell a pénz. Ezek mellett én rengeteg mindent töltök fel az évfolyamnak, és a későbbi nemzedéknek, teszteket, más jegyzeteimet, de most pénzre van szükségem.
2014. júl. 28. 12:58
 6/12 A kérdező kommentje:
u.i.: orvosira járok. Nem tudok emellett dolgozni is, és az ösztöndíj csak októberben jön.
2014. júl. 28. 12:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kéredző ezzel csak az a baj, hogy összesen egy db.embernek tudod eladni a szellemi termékedet begépelve. Megvette közzéteszi és innentől neked már nincs bevételed..és még utálnak is érte mert pénzért adtad..

Szerintem valami más munkát keress, az is időbe telik jócskán...

2014. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Esetleg most nyáron nem tudsz valami munkát vállalni? Vagy pedig eladod azokat a jegyzeteket/könyveket alsóbb éveseknek, amiket te is pénzért vettél.
2014. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy a 7-es írta.
2014. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként származhat belőle bajod, hiszen ha olyan tanárt fogsz ki, akinek ez nem tetszik, akkor akár felfüggeszthetnek, de ki is rúghatnak.
2014. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!