Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Felvételi? Szakváltás?...

SOS! Felvételi? Szakváltás? OKJ? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom kicsit zavarosnak tűnik most ez így, de mindjárt kifejtem.


Az a helyzet, hogy nem vettek fel pszichológiára (ANA), csak szociológiára (ANA) (Debrecen). Na most nem tudom hogy mitévő legyek, mert engem a szociológia nem annyira vonz, csak azért jelöltem meg harmadiknak, hogy legyen valami ott is... Azon gondolkodtam, hogy 1) nem megyek el beiratkozni, hanem megcsinálok egy OKJ-s képzést, valahogy összegyűjtök még plusz pontot és újrafelvételizem pszichóra, vagy 2) elmegyek szoc.-ra és átjelentkezem pszichológiára. Csak az a bökkenő, hogy utóbbi fogalmam sincs hogyan zajlik... mi kell a szakváltáshoz? Újra kéne felvételiznem? Mert attól még nem lesz több pontom pszichóra, és ismételten nem fognak felvenni. Mi garantálja azt, hogy ha én benyújtom az átjelentkezési kérelmemet (amit mellesleg mikor tehetek meg?), akkor elfogadják? Vagy ha most megcsinálnék egy OKJ-s képzést, azt még megtehetném ingyen, de ha otthagyom a szociológiát (mert nem sikerült átjelentkeznem pszichóra), akkor már fizetnem kell érte.


Bocs, ha kissé zavaros, de jelenleg be vagyok pánikolva.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!!



2014. júl. 28. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi sem garantálja, hogy átvesznek, az sem biztos, hogy lehetséges egyik szakról a másikra.

Én a helyedben nem kockáztatnék, és az OKJ+újraérettségi/nyelvvizsga kombinációt választanám.

2014. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, ne pánikolj! Ez pont az a szak, aminél kb a fél évfolyam nem érettségi után kezd, sokan jönnek később, nagy részben a horribilis pontok miatt. Szociológiáról nem hiszem, hogy át tudnál jelentkezni pszichóra, még ha van is közös tárgyatok, akkor is csak kevés az átfedés. Az okj-s képzések általában 2 évesek, ha jól tudom, szóval 2 évet hagynál már ki, és jól meg kell nézned, hogy az adott okj-t beszámítják-e pszichológiánál. Én első körben egy keresztféléves jelentkezést ajánlanék, ha indít ilyet az egyetem. Második körben attól függően, hogy most hány ponttal csúsztál le a ponthatárról, tudnám ajánlani, hogy csinálj nyelvvizsgát, és/vagy érettségizz újra valamiből emelt szinten.
2014. aug. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!