Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-GYTK, tanácsok, tapasztal...

SZTE-GYTK, tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ezt jelöltem meg elsőnek és szerencsére fel is vettek, úgyhogy szeptembertől megyek. :)


Az érettségijeim viszonylag jók lettek, kivéve a kémia, azt eléggé elrontottam, meg sok lemaradásom is volt. Itt meg ugye az nagyon kell, ezért gondoltam hogy augusztusban az alapokat még átnézném, de mit érdemes? Tehát mik lesznek a legelején, amikhez sos nélkülözhetetlenek az alapok (jó, gondolom mindenhez, de mégis, melyik témák a legfontosabbak).


Ezen kívül még érdekelne hogy ki mennyire szereti, hogy jegyzetel, mennyit tanul-milyen eredményekkel, mennyire zsúfoltak a napjaitok, mikre érdemes odafigyelni, meg úgy minden! :D


Előre is köszi :))



2014. júl. 28. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én oda jártam 3 félévet, véleményem szerint (aztán ez persze szubjektív, mások máshogyan láthatják)- tehát szerintem az anatómia, biológia nem nehéz, az informatika, latin útszintén elmegy, sok a kémia- van ami könnyű, pl. analitikai kémia és van ami dög nehéz, pl. szerves kémia. Az első évben nincs olyan sok zh, ezek a 2. évben durvulnak, elsőben akinek sikerülnek a zh-k, annak nem kell vizsgázni, 2. évtől pedig csak az mehet vizsgázni, akiknek sikeresek a zh-i. Bevallom őszintén, én a matekon buktam, harmadszorra sem tudtam megcsinálni (de már középsuliban is szenvedtem vele), bocs az ijesztegetésért, de az szerintem nem könnyű, bár nem olyan sokan buktak rajta, tehát az sem lehetetlen csak nekem volt az sajna. A felsőbbéves tárgyakról sajnos nem tudok nyilatkozni, mivel a 3. félévben a matek miatt kivágtak....

De remélem azért valamit segítettem

2014. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!! :) Most valami mást tanulsz?
2014. aug. 2. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem 1. félévben a matek a legnehezebb, bár én sose voltam túl jó belőle. Már a legelső előadáson írtunk egy kisdolgozatot a középiskolai anyagból, aztán év közben is van egy olyan dolgozat, ami a középiskolai anyagról szól, ha jól emlékszem háromszor lehetett megpróbálni, de ehhez nem használhatsz se számológépet, se függvénytáblát, semmit. 1. félévben csak általános kémiát tanultok, szóval ha nagyon készülni akarsz ezt a részt nézd át, de szerintem felesleges már most tanulnod, az alapoktól kezdtek mindent, örülj, hogy van egy kis szabadidőd és pihenj, az elkövetkező 5 évben nem nagyon lesz rá lehetőséged :)

2014. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor tényleg nem kezdek bele most tanulásba, kedvem amúgy se lenne hozzá. :D


Te hanyadéves vagy? Szegedre jársz? Tudom, hogy inkább kémia, de ami van biosz, annak van köze a középiskoláshoz? Nehéz?

2014. aug. 4. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már végeztem, de Szegedre jártam :) A "bioszos" tantárgyak közé tartozik a gyógyszerészi biológia, ez elég könnyű volt, mondjuk nem tudom, mennyit változnak a követelmények, mert nekünk még gyakorlat is volt belőle, de úgy látom az most már nincs. Aztán az élettan, ez az egyik legnehezebb tantárgy szerintem, sokan buktak rajta 2.évben, kórélettan, anatómia, mikrobiológia, biokémia, biofizika, gyógyszerészi növénytan. Vannak közöttük nehezebbek, könnyebbek, de ha szorgalmasan tanulsz meg tudod csinálni. Meg itt is érvényes, hogy az alapoktól kezdtek mindent. Tehát 2. évben megtanuljátok az élettant, 3. évben van a kórélettan, de ott is átfogjátok ismételni az élettant is. Hatástannál pedig szintén átismételitek mind a kettőt, persze már nem olyan részletesen.
2014. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Húú, köszi, kicsit kezdek megnyugodni hogy mindent az alapoktól kezdünk, már több helyen is olvastam ezt :)


Megkérdezhetem még hogy hol dolgozol, a szakmában?

2014. aug. 4. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban dolgozom.
2014. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!