Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok matematikával kapcsol...

Tudnátok matematikával kapcsolatban segíteni? (ELTE IK)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvettek ELTE-IK proginfora,viszont én már sok éve érettségiztem és felkellene frissítenem a tudásom.


Elakarom végezni,csinálni akarom,nem akarok kihullani vagy elvérezni.

Az egyik kérdésem,hogy ha átveszem az összes középsulis anyagot az mire lesz elég?


Másik dolog pedig, hogy láttam Matematikai Alapozót,ahová mindenképpen szeretnék menni majd, de úgy tűnt, hogy párhuzamosan megy a durvább tantárgyakkal mint a diszkrét matek és analízis.


Erre valami okos megoldás?



2014. júl. 29. 16:44
 1/8 anonim válasza:
0%

" Felvettek ELTE-IK proginfora,viszont én már sok éve érettségiztem és felkellene frissítenem a tudásom. "


Van egy rossz hírem. Szinte biztos, hogy a kiullottak közt leszel. Amikor utoljára ott voltam, a kezemben volt a statisztika. 496 emberből 2,02 % tudott végezni. A középiskola matematikát ha 5-ösre is tudtad végig (vagyis a matek alapozóra semmi szükséged sem lenne mert csuklóból menne), még az sem jelent semmit, ugyanis már az első évben az Analízisen úgy fogod érezni, mintha egy másik bolygón élnél, annyival durvább lesz a középsulis anyagnál. Életed legnagyobb szop*sa lesz és legnagyobb csalódása, szerintem ne kezdj bele, több évet pazarolsz majd el az életedből, most megmondom, hogy pár évig még ha bent is maradsz, akkor is ez lesz, akkor majd gondolj vissza rám, hogy én már most szóltam!

2014. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát ez így...:\
2014. júl. 29. 22:34
 3/8 anonim válasza:

Hát ez eléggé negatív volt 1.es :DD

Figyelj,vedd át a középsulis anyagot.

Szagolj bele milyen is lesz az IK-n, a tananyagok túlnyomó többsége Dimat,BevInfo,MatAlap,Anal,Linalgból fent van a neten ráadásul a többsége ELTE-s. Legalább képben legyél arról mitől fogsz vért pisálni,de nem lehetetlen..

Hajrá !

2014. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem hülyeség amit az első írt.


[link]


A fenti oldalon látható, hogy a 2013/2014 tavaszi félévben proginfo bsc-re 141 szakdolgozatot adtak be. Tehát ha kb 496-an kezdenek egy félévben akkor abból kb 28% elég közel áll ahhoz hogy elvégezze a szakot. Persze az emberek többsége gondolom csúszik és 4-5 év alatt végzi el, de akkor is baromság.


Egyébként én is most kezdek Szeptembertől.

2014. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az első valami megkeseredett, frusztrált, sikertelen ember lehet. Kérdező, gratulálok a felvételidhez, és sok sikert, de ha jól akarod érezni magad, ne az ilyenekre hallgass, mert nem járulnak hozzá a fejlődésedhez!


"496 emberből 2,02 % tudott végezni."

Ezt a statisztikát szeretném megnézni. Hol is érhető el? Kötve hiszem, hogy igaz. Azt inkább, hogy az első alaposan félreértelmezett valamit -- ha tényleg ekkora nehézséget jelent neki a matematika, akkor nem csoda.


Nézd át a középiskolai anyagot, főleg a halmazelméletet és a függvénytant, és menni fog!

2014. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív kommenteket.Egész augusztusban ELTEn végzett matektanárhoz járok,általános frissítés halmazelméletre/függvénytanra specializálással a terv,ő is ezt mondta.


Tolom,csinálom,akarom.

2014. júl. 30. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Menni fog. :-)


Halmazoknál a Descartes-szorzatot érdemes picit jobban megnézni, mint amennyire a középiskolában nyomatják.

2014. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mesélnél, hogy hogy ment az első éved? Nehéz volt? Kihullottál? vagy sikerült megcsinálnod? :)

Köszi a válaszod

2015. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!