Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győri vagyok, most voltam 9....

Győri vagyok, most voltam 9. -es és iskolát szeretnék váltani. A közösség szemponjából melyik sulit tudnátok ajánlani? (gimnázium, szakközép)

Figyelt kérdés

nagyon kemény nekem, stresszes vagyok, nem szeretem a közösséget.

nem szeretnék bolti eladó lenni de orvos sem!

Szerintetek hova menjek át? A tánc & művészeti lenne az ideális számomra csak elég sok rosszat hallok róla..pl hogy a tanárok nem tartják meg az órákat rendesen meg nem lehet rendesen érettségizni meg ilyenek..

olyan helyre szeretnék menni ahol nem nézik ki azt aki kicsit más, és nincs ilyen kiközösítés szerű sem.

nem akarok bolti eladó lenni de orvos sem!

köszönöm a segítséget előre is!

16/L



2014. júl. 29. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Pedig el kéne döntened, mit szeretnél. Ha gimnáziumba mész, ott az érettségitantárgyakat tanulod, de nem vesznek át akárkit. Szakközépiskolában pedig az érettségitantárgyakon kívül tanulsz még mást is, amit az érettségi után 1-2 évvel tanulsz jobban, és akkor lesz szakmád. Ha ennyire nem megy sehova se a beilleszkedés, menj magántanulónak. Olyan nincs, hogy nincs körülötted senki.
2014. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
66%
Szia! :) Én is most voltam 9.-es, így átérzem, hogy mit érzel. De gondolj bele! Valószínűleg, a legtöbb 9.-es így vélekedik az első év után, mert a középiskola, az általánoshoz képest hatalmas ugrás, éppenezért természetes, ha rengeteget stresszelsz, mert itt bizony keményen kell tanulni, és nagy a nyomás, de másodikra már sokkal tapasztaltabb leszel. Én személy szerint művészeti szakközépbe járok, (és csak ajánlani tudom) és nagyon jó osztályközösségünk van, nincs kiközösítve senki, mert itt mindenki egy kicsit különc és máshogy gondolkodunk mint a többi gimnáziumi osztály. A hátránya viszont az, hogy nem vesznek át akárkit, alkalmassági vizsgát kell tenni. Remélem sikerül találnod magadnak egy jó helyet!!:)
2014. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
A kérdés még az,hogy hányas tanuló vagy,és hogy melyik iskolában.
2014. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szakközépiskolában érettségi utána nem kötelező ott maradnod szakmára. Az első 4 évben főként az érettségire mennek rá jobban. Döntsd el, mi akarsz lenni...
2014. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!