Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközép vagy gimnázium?...

Szakközép vagy gimnázium? (Informatika)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Informatikával szeretnék foglalkozni a jövőben és nem tudom, hogy jól döntöttem-e. Szakközépiskolában tanulok informatika szakon, ami nem tudom, hogy előny-e vagy hátrány számomra. Általános iskolában és középiskolában is kitűnő lettem. Nézegettem az állásokat és láttam, hogy olyan informatikusokat nem igazán keresnek akinek OKJ-s szakmája van, ezért mindenképpen tovább kell majd tanulnom, de nem tudom, hogy ez gimnáziumból vagy szakközépből lesz-e könnyebb. A gimikben általában jobb az oktatás. Ők gondolom magasabb szinten tanulnak matematikát és angolt, ami ugyebár elengedhetetlen az informatikához. Viszont mi szakközépben sokkal nagyobb óraszámban tanulunk informatikát. (Több, mint heti 10 órában) Mit gondoltok? Megérné átmenni gimibe vagy jobban járok a szakközéppel?

Másik szakközépbe nem tudok menni, mert a környéken ez az egyetleg szakközép ahol informatikát tanulhatok. Kolesz pedig ugyancsak kilőve.


(Hozzáteszem, hogy a jelenlegi iskolámban tanuló diákok átlaga eléggé alacsony és a bukások száma is igen nagy. Ide azok az általános iskolából elballagott diákok szoktak jönni, akiket valamiért nem vettek fel a helyi gimibe, vagy nem is jelentkeztek oda, mert az általános iskolás 3-as vagy 3,5-ös átlagukkal esélyük sem lett volna.)



2014. júl. 18. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen rossz a színvonal, akkor mindenképp menj át gimibe! Nem is értem, kitűnő jegyekkel miért mentél egy ilyen rossz színvonalú suliba? Gimiben kevesebb infóórád lesz, de sokkal jobb matematikai alapokat kapsz, ami talán még fontosabb.
2014. júl. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szakkozepbol is mehetsz egyetemre, legfeljebb egy kicsit maganuton is tanulnod kell meg. Szerintem felesleges atmenni gimnaziumba.


Beszelj a tanaraiddal, hogy neked ilyen ambicioid vannak, segiteni fognak.

2014. júl. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Figyeljetek. Azt nem mondom, hogy az órákon semmit nem tanítanak, mert ha így lenne, akkor gondolom nem lenne mindenkinek ilyen rossz jegye és nem is buknának sokan. Egyszerűen csak az érdekelne, hogy kell-e nekem az a matek és angol amit a gimibe tanulhatnék.
2014. júl. 18. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, kell az a matek.
2014. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, kell a matek, mert egyetemen nagyon kemény matematika van az összes informatikai szakon. Például programtervező informatikus szakon a tananyag jelentős része matematika, de azt önszorgalomból pótolhatod. Ajánlom a Bolyai-sorozatokat, nagyon jó kis könyvek. Én például egyetemen a matekvizsgákra azokkal készültem fel, bár én nem informatika szakon végeztem, de nagyon jól megtanít a tananyagra.
2014. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Menj át mindenképen gimibe ha tovább akarsz tanulni egyetemen/főiskolán. És a matekra mindenképpen fordíts sok időt.
2014. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gimi előny. Egy jó matektudás sokkal nagyobb előny az egyetemen, mint egy kis programozás vagy egy kis Boole-algebra. A matek ráadásul szinte minden tárgyban vissza fog köszönni.
2014. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!