Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Krónikus...

Orvostanhallgatók! Krónikus hólyaghurutrol mit tanultok? Annyit, hogy ha jön egy 7 hónapja heti rendszerességgel

Figyelt kérdés
szex utani felfázással küzdő nő sírva könyörög valami diagnózisért, porjas felfázásnak minósítsétek, és tizenhamadszorra is antibiotikumot adjatok neki?Egy urológus és három nőgyógyász eddig. Hüvelyemben és vizeletemben strepococcus agalactiae, barátomnak enterococcus faecalis. Csak nekem van tünetem, óvszer használata vagy nem használata nem befolyásolja. Negatív vizekettebyésztés után egy óvszeres szextől és sok orális szextől visszajött. Mi váltja ki? Írjatok le minde lehetőséget!

2014. júl. 30. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A nők húgycsöve rövid, és közel van a végbélhez és a hüvelyhez is. Szex során könnyen átkerülnek a kórokozók, és egy éjszaka alatt elszaporodnak, aztán jönnek a tünetek.


Amik segíthetnek:

1. Szex előtt legalább az intim régió megtisztítása, szex után közvetlenül pisilés (ez kimossa a bacikat) és tisztálkodás.

2. Nem tudom, szedsz-e fogamzásgátlót, de ha igen, és a tünetek összefüggésben állnak a szedéssel (pl. azóta jelentkezik, vagy azóta gyakrabban jelentkezik, mióta szeded), akkor érdemes megpróbálni nélküle.


Ha ezek nem segítenek, akkor nitrofurantoin segíthet. Ezt a tippet egyrészt egy nőgyógyász doktornő válaszai között olvastam, másrészt éppen a napokban találkoztam egy hasonló kérdéssel, ahol egy hölgy írta le ezzel kapcsolatban a pozitív tapasztalatát.

Aktus után egy szem nitrofuratoin tabletta, mellé egy kis kaja, max. heti 3x.

2014. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!