Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt az első nap az...

Milyen volt az első nap az egyetemen? És volt valami (ofőhöz hasonló) csoportvezető, aki segített az újaknak eligazodni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk matekszintfelmérő volt, meg mindenfajta tájékoztatók, előadások.

A portán bármikor megkérdezheted hogy mi hol van, ha nem találnál valamit, vagy esetleg egy HÖK-öst is megkérdezhetsz, vagy csak úgy szimplán bárkit. :) Ne aggódj, nem csak te fogod magad elveszettnek érezni. Én egy éve után is még képes vagyok ott elveszni és nem tanultam meg, hgoy a legtöbb terem hol van :D

2014. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk első héten se volt gyakorlatilag semmi: elmondták, miről fogunk tanulni és kiosztották a tematikát. Az első hét előtt nekünk volt orientációs napok. Akkor tájékoztattak az egyetemről, meg a szakos tájékoztatón a tantervről és az órafelvételről. Ami a termeket illeti, mi facebookon megbeszéltük, hogy találkozzunk valahol és együtt kerestük meg a termet. De különben bárki szívesen segít. :-)
2014. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Nincs osztályfőnök. Az egyetemre felnőtt emberek járnak.
2014. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Egyetemen már nincs aki fogja a kezedet. Bedobnak a mélyvízbe, ahol vagy elsüllyedsz, mint a hallgatók fele, vagy feltalálod magad.


Minden tájékoztató anyagot jól olvass át. Az online rendszerbe való belépést ne hagyd utolsó pillanatra. Járjad be az egyetem területét, hogy tudjad melyik épület merre van.


Mindenekelőtt az első tanítási nap próbálj barátkozni csoporttársaiddal. Ez nagyon fontos. Találj olyan embereket, akikkel együtt tudsz haladni. Egyedül nem fog menni. Együtt viszont könnyű beszerezni a szükséges anyagokat, előző évi vizsgákat, stb. Legyél óvatos, mert sokan csak kihasználnak; lemásolják amit kidolgozol, de ők soha nem adnak neked semmit. Ilyen piócáktól tartsd távol magad.


Amennyiben nem egy tömegszakra mentél és 30 fő körüli csoportban vagy, érdemes még az elején mindenki email címét beszerezni és levelezőkört kialakítani. Ezt megfejelhetitek egy google groupsal, így google driveon meg lehet osztani minden anyagot. Ez nagyon sokat számít.

2014. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Nincs osztályfőnök se semmi, mindent magadnak kell megcsinálni, elvégre már felnőtt vagy. BME-n a gólyák tankörökbe csoportosulhatnak még a legelején, de ez kimerül abban hogy egyszer körbevezetnek az egyetemen, elmondják a fontosabb dolgokat, együtt felveszitek az órákat, aztán csak a közös ivásokon találkoztok. Igaz a Facebook-on kaphatsz egy csomó segítséget (BME-n legalábbis minden szak minden évfolyamának van külön FB csoportja, máshol nem tudom hogy van).
2014. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!