Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik orvosi egyetemre járnak,...

Akik orvosi egyetemre járnak, azok kórházi gyakorlaton miket csinálnak?

Figyelt kérdés
Mármint milyen feladataik vannak.

2014. júl. 31. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova mész és milyen orvosokat fogsz ki.

Valahol a nővéri munkán kívül nem nagyon engednek semmit, valahol meg ha elég ügyes vagy, akkor sok mindent.

De mondjuk amit nagyjából mindenhol megengednek: injekciók beadása, branül behelyezése, vérvétel, infúzió összeszerelése, bekötése, varratszedés, műtétnél asszisztálás. Meg persze fizikális vizsgálat, vérnyomásmérés stb.

2014. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írtam, azok a nyári gyakorlatra vonatkoznak. Év közben inkább csak anamnézis felvétel meg fizikális vizsgálat van.
2014. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon attól függ, hogy ki alá vagy beosztva. Én vettem már csontvelőt is, engedtem le hasűri folyadékot, vettem le haemoculturát, vezettem le gyomorszondát, végeztem prostata vizsgálatot, használtam ultrahangot szóval azért lehet csinálgatni dolgokat...
2014. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ja, de gondolom ezeket nem első évben, kedves utolsó :)

A kérdező valószínűleg még nem jár orvosira, vagy elsőéves, máskülönben nem itt kérdezősködne.

2014. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Na ja, de gondolom ezeket nem első évben, kedves utolsó :)"


Természetesen nem. Első évben szerintem tökéletesen elég, ha az ember megtanul vért venni, vénázni, EKG-t készíteni, vérnyomást mérni, és kommunikálni a betegekkel.

2014. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát igen. Ha jó helyre kerül az ember, akkor vannak izgibb dolgok is, mint sebvarrás, asszisztens műtétnél stb.

Érdemes belgyógyászat helyett sebészet/traumatológiát választani. Szerintem.

2014. aug. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szóval akkor érdekes. :)

2014. aug. 4. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!