Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pesti gyógyszerészkaron...

A pesti gyógyszerészkaron (SE-GYTK) mennyire kemény a matek?

Figyelt kérdés
Aki oda járt/jár mit tapasztalt vagy mit hallott külsősként? Miért van ott 2 félév matek, mennyien buknak rajta, mennyire teljesíthető?

2014. júl. 31. 19:06
 1/8 Machen ***** válasza:
82%

Én orvosis voltam, de volt pár gyógyszerész barátim, akik sokszor panaszkodtak, hogy gyógyszerészként mért veszik a matekot ilyen szigorúan.


Szóval elég komoly, sokan külön órára jártak, hogy megértsék.

Remélem segítettem.

2014. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem a legnehezebb tárgy, csak gyakorlás és magolás kérdése, mivel évközben számolások vannak, vizsgán meg definíciók. De túl lehet élni, nem ezen szoktak csúszni.
2014. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A zh.-kból pár feladat mindig ugyanaz. Így a gyakjegy simán meg lehet kettes. A vizsga már más. Botrány, amit az intézet elvár. Definíciók, tételek, bizonyítások magolása ilyen rovásjelek... És úgy csinálnak, mintha lenne haszna. DE NEM!
2014. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát az a szomorú igazság, hogy a szegedi gyógyszerészkaron nem tudtam teljesíteni a matekot harmadszorra sem, ezért vágtak ki, de most a pestire vettek fel (az orvosira és fogorvosira sajnos kevés volt a pontom) és szüleim mondják, hogy azért próbáljam meg (egyébként a többi tárggyal nem volt gondom), de ennek ellenére akkor lehet, hogy nincs értelme, csak kíváncsiságból érdeklődök, hogy ki mit tapasztalt...
2014. aug. 1. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben szuper a matek. :) De ha ez kifog rajtad , akkor mi lesz mondjuk egy fizkémmel? Ez csak egy ártatlan kérdés. Nem akarlak megbántani semmiképp. Mert tudom , hogy nagyon nehéz a gyógyszerészeti..
2014. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom szegeden milyen volt. SOTE-n szerintem ilyen gagyi tárgyak közt van, ami szerintem soha se okozza senki csúszását. Ráadásul mint mondtam a zh-k többségének a feladata minden évben ugyanaz. Így ha azt begyakorlod a kettes tuti megvan. A vizsgára meg csak magolni kell. Szóval itt szerintem nem lesz gond...
2014. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5. hozzászóló, nem sértettél meg, nincs semmi baj, tudom, hogy a reál tárgyak nekem nagyon nem mennek, középsuliban és általánosban is ugyanez volt a helyzet, ennek ellenére 414 pontot elértem, ami nem olyan kevés, csak a pesti orvosira, fogorvosira, állatorvosira nem elég, vidékiekre meg sajnos nem adtam be, de inkább az orvosira mennék, mindegy, majd jövőre megpróbálom, csak szüleim mondták, hogy jó ötlet a gyógyszerészeti, csak nekem nem jött össze Szegeden a matek miatt. Hát igen, meg a fizkém, azon is aggódok ha eljutnék odáig persze...

Az orvosin talán ennyire reál, számolásos tárgyak nincsenek ha jól tudom...

2014. aug. 2. 02:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán az lehet a gond, hogy egy kicsit máshogy kell megközelíteni a matekot. Vannak nagyon jó alapozó könyvek példákkal, magyarázatokkal, érdemes megnézegetni őket. A Bolyai-sorozat kezdésnek nagyon jó, annál egyszerűbben nem nagyon lehet elmagyarázni könyvben, személyesen talán igen. Obádovics könyvei is hasznosak lehetnek, alapszintű dolgokat mutat meg benne. Egyébként ha nem megy valami, akkor érdemes inkább tanárt fogadni, mert személyre szabottan sokkal könnyebben lehet elmondani bizonyos dolgokat. A lényeg, hogy a szakon lévő matek nem túl "mély", csak ugye az átlagembernek annak tűnik.
2014. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!