Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi Egyetemen tanulók!...

Széchenyi Egyetemen tanulók! Tárgyfelvételnél hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az egyetemi csomagot, amiben a tárgyfelvétellel kapcsolatban azt írták, hogy nekem semmi dolgom nem lesz vele, a Tanulmányi Osztály fogja felvenni a tárgyaimat, és augusztus 11-én letölthetem az órarendemet az egyetem honlapjáról.

Ez mégis hogy működik? Honnan tudja a TO hogy én milyen időpontban és melyik tanárhoz akarom felvenni a tárgyaimat? És a kötelező tárgyakat még értem is, hogy felveszik nekem (bár az időpont-tanár kérdést még mindig nem értem), de a kötelezően választható, a szabadon választható és a sport tárgyak közül honnan tudják hogy én melyiket akarom felvenni?


Előre köszönöm mindenkinek a választ! :)

Továbbá megköszönném, hogyha valaki, aki a külső koliban lakik, írna nekem egy privát üzenetet, mert lenne egy pár kérdésem. :)


2014. júl. 31. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

"Honnan tudja a TO hogy én milyen időpontban és melyik tanárhoz akarom felvenni a tárgyaimat? "


A TO-t ez cseppet sem érdekli :P Az első féléved az, ahol biza alkalmazkodnod kell, mert a TO veszi fel, és "darab-darab" elven. Nekem pl óraütközéssel vették fel. Utána már magadnak rakod össze akkor nagyobb teret kapsz bűvészkedésre, gólyaként még nem.


"És a kötelező tárgyakat még értem is, hogy felveszik nekem (bár az időpont-tanár kérdést még mindig nem értem), de a kötelezően választható, a szabadon választható és a sport tárgyak közül honnan tudják hogy én melyiket akarom felvenni? "


Választható tárgy első félévben a mintatanterv szerint nincs, és mivel ők a mintatantervre veszik fel, így ez nem is kérdés nekik.

Sport: első félévben általában van más dolgod is, de ha épp meg akarod csinálni arra is van lehetőség, és majd következő félévben beíratod. Én pl az összes tesit úszással csináltam meg, 2 félév alatt, mert épp fogyóztam és jól jött hozzá az úszás. Írták, hogy ottvoltam, aztán szépen félévente beírattam.


Már nem vagyok külső kolis, (lediplomáztam) de kérdezz bátran, válaszolok szívesen. De kérlek ide írj, privátozni nem szeretek. (Amúgy laktam a belsőben is 1 évet, ha esetleg az is érdekelne. Külsőben 3 évet :D )

2014. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Tehát akkor jól értem, első félévben nem is vehetem fel a kötelezőkön kívüli tárgyakat?

Amúgy nem annyira örülök, hogy nem szabhatom meg, hogy mikor legyenek az óráim, mert 320 km-re lakok Győrtől, és szerettem volna legalább az elején péntek reggelente hazajönni, ha lehet, de hát ez van, jönnek majd jobb napok is :)


A kolihoz mindjárt összeszedem a kérdéseimet, és megírom. :)

Nagyon köszönöm, sokat segítesz. :)

2014. júl. 31. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!