Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetemen nyelvtanulá...

Miskolci Egyetemen nyelvtanulás (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Most leszek gólya, és vissza kéne küldenem egy levelet, ezzel kapcsolatban: [link]


Azt értem, hogyha van már nyelvvizsgám, akkor kérhetek felmentést, és akkor nem kell majd nyelvet tanulnom, viszont olyan kérdésem lenne, hogy:

1) itt csak sima angolt tanítanak, vagy szakmai angolt?

2) Ha elszeretnék kezdeni egy 2. idegennyelvet tanulni, akkor azt itt ingyen megtehetem, és tényleg 0-ról tanítanak, vagy előzetes tudás szükséges, és kezdőként inkább ne jelentkezzek semmire?



#Miskolci Egyetem #Idegennyelvi Oktatási Központ #IOK
2014. aug. 1. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanítanak általános és szakmai angolt is. Ha elszeretnél kezdeni egy másik nyelvet tanulni, akkor bejárhatsz órára, viszont ne vedd el a tantárgyat, ez személyesen jó tanács, mert nem egy ismerősöm járt már úgy, hogy felvett egy olyan nyelvet, amit előtte nem tanult, utána rájött, hogy neki nem tetszik és nem akarta megcsinálni....viszont onnantól kezdve, hogy felveszel egy tárgyat, kötelezővé válik és kötelező teljesíteni is. Viszont ha nem veszed fel és úgy jársz be, nincs semmi következménye, ha nem írsz zh-t vagy véletlenül kihagysz pár órát, mert zh időszak van és inkább azt az időt tanulásra szánod.
2014. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ne vedd fel*


Bocs a gépelési hibákért.

2014. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van nyelvvizsgád akkor is fel kell venned a tárgyat, csak nem kell bejárnod és automatikusan 5öst kapsz rá.

Minden nyelvet az alapoknál kezdenek.

Szakmai angol pedig mindenkinek kötelező ha van nyelvvizsgád ha nincs, asszem 4. félévtől lesz.

Mondjuk én MFKs vagyok, de szerintem a gépészeknél sincs másképp

2014. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én MAK-os vagyok, nálunk be kellett vinni egy fénymásolatot a nyelvvizsgáról és a TO-n leadni. Onnantól semmi dolgod nincs. Szerintem az első napon el fogják mondani, hogy nálatok hogyan lesz ez. Én már akkor odaadtam a papíromat és csókolom :D

Igen, van szakmai angol is, de azt el tudod kérni.

És valóban jó tanács, ne vedd, mert akkor házik, zh-k kötelezőek és nincs aláírásod belőle, ergo újra járhatod a félévet. Amúgy nálunk szerintem nincs jegy, csak hogy aláírva, avagy nem. Mert átlagba tuti nem számít be.

2014. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kiküldik hogy 5ös, de télleg nem számít sehova..sok értelme nincs:D
2014. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kiküldik, csak a többiek nem mondták :D Ebben nem tudok pontosan nyilatkozni, de én úgy tudom, hogy nálunk csak annyi van, hogy aláírva.
2014. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!