Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha vállalkozást szeretnék...

Ha vállalkozást szeretnék csinálni melyik egyetem/főiskola szakát kell bejelölnöm?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Istenem... szerinted még véletlenül sem számít, milyen vállalkozásról van szó? Egyébként egyetem nélkül is lehet vállalkozást alapítani.
2014. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz nem kell egyetem, bár egy kis gazdaságtani alapismeret nem árt.


De azt megsúgom, hogy egy vállalkozást nem úgy és nem azért kell alapítani, hogy jajdejó, a magam főnöke leszek, soha nem kell majd dolgoznom, felveszek 3 alkalmazottat minimálbérre nekem meg dől a lóvé.


Ahhoz kell egy jó, piacképes ötlet, egy komoly kezdőtőke, egy jó ügyfélkör, tehetség, szerencse, pénz, energia, szenvedély, szorgalom. A kezdeti időkben többet fogsz dolgozni, mint a legborzalmasabb munkahelyen, úgy, hogy nem látod a végét, és az sem biztos, hogy van értelme. Ezek nélkül a vállalkozás hamar a gödör aljára kerül.

2014. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vállalkozáshoz nem kell diploma, sokkal inkább egy adott terület ismerete kell vagy pedig pénz, hogy betudj fektetni egy adott területbe (szellemi tőke vagy "fizikai" tőke (pénz, esetleg meglévő (pl.) termelő eszközök)).


Ha pedig arra gondoltál vállalkozással kapcsolatos tudásszerzésre gondoltál akkor a gazdálkodási és menedzsment szakot ajánlom, a BGF-en vagy BCE-n. Illetve azon belül a vállalkozásszervező szakirányt válaszd.

2014. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!