Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pannon...

Mi a véleményetek a Pannon egyetem Jedlik Ányos szakkollégiumáról?

Figyelt kérdés

Nehéz a bejutás?

A bent maradás gondolom nehéz, de megéri ott lakni?

A szobák jó felszereltségűek?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 3. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos kicsit le kell törjelek. A koli az egyetem egyik legrosszabban felszerelt kolija. Festeni nem szoktak, az ablakok igen régiek, az ajtóból kiesnek a zárak, az összesen hat zuhanyzóból általában csak kettő működik. Az ára ennek megfelelően a legolcsóbb kategóriában van.


A bentmaradás és a bejutás sem tekinthető "nehéznek". Ha kaptál meghívót a felvételire, elmehetsz, elbeszélgetsz velük, és ha szimpatikus (!!!) vagy, felvesznek. Nincs ebben semmi tanulmányi elvárás - ha kaptál meghívót, átmentél a szitán, onnantól leginkább szimpátia kérdése. Bent akkor maradsz, ha minden évben leadsz egy szakmai munkát. Mondanom sem kell, ez a felsőbbéveseknek nem megterhelő dolog, az elsősök viszont meg-megszakadnak bele. Emiatt van, hogy olyan szenior volt nemrég, akit majdnem kitettek az egytemről is, mivel nem voltak jók a tanulmányai, de leadta a munkát, kész. És pont emiatt a legtöbb elsős, aki odakerül, megbánja, és otthagyja - egy elsősnek rendkívül nagy erőfeszítés egy dolgozat írása. Nem elég, hogy meg kell sozkni az egyetemi életet, ilyennel is kell b*szakodni.


A jó oldalt is ki kell emelnem azonban: a koliban remek a közösség. Mindenki mindenkit ismer. Ahogy egy Jedlikes ismerősöm megfogalmazta annó, "itt nem az a pletyka, hogy ki kivel feküdt le, hanem hogy ki kivel nem".


Összességében a Pannon Egyetem hallgatóinak nagyrésze (már aki tud róla) kínosan nevetségesnek tartja, hogy a Jedlik szakkolinak hívja magát, mikor minimális követelménnyel minden hülyét felvesznek, és benn is marad. A közösség viszont rendkívül erős.

2014. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem az egyik legjobb hely Veszprémben. Nekem nagyon sokat számított a tanulmányaim vagy a szakmai fejlődésem során, olyan lehetőségeket kaptam, amit máshol nem nagyon. Régen azt mondták, hogy „kockakoli” és hogy húú de rossz, de szerencsére mégis elmentem felvételizni, bekerültem és nem bántam meg. :) Bekerülni változóan nehéz (csak annyi embert tudnak felvenni, ahány hely van:), a bent maradással nem szokott gond lenni. A szobák egyediek, a felszereltségük változik: vannak kisebb-nagyobb szobák, de vannak 3 fős apartmanok, ahol külön vizesblokk, konyha, előszoba is tartozik a szobákhoz. Én eddig több szobában laktam, nem volt gondom sehol. A közösség nagyon erős, összetartó és nagyon sokat segítenek. Elsősként a legelső napon kaptam egy hátizsák könyvet és jegyzetet a felsősöktől (nem is kellett megvennem nagyon sok könyvet!), és ha kérdésem volt, mindig segítettek. Elég sokoldalúak, ha tanulni/bulizni/sörözni vagy lan partyzni volt kedv, akkor is akadt társaság.


Ugyanakkor, ez eddig csak az én véleményem. Kicsit objektívan:


Meghívó, jelentkezés

Az augusztusi felvételi során a Pannon Egyetemre kiemelkedő tanulmányi eredménnyel érkező hallgatók Jedlikes meghívót kapnak. Ugyanakkor, nincs külön tanulmányi elvárás a jelentkezőktől. A felsőévesek, vagy az év során akár az elsősök is (azok is, akik nem kaptak meghívót), bármelyik meghirdetett felvételire jelentkezhetnek. Nem feltétel egy adott tanulmányi átlagot vagy teljesítményt elérni.


Felvételi

A felvételit egy 7 fős Bizottság értékeli, a Jedlik alappillérei alapján: tanulmányi, szakmai és közösségi aktivitás. A felvétel a beküldött önéletrajz és a szóbeli beszélgetés alapján dől el. Természetesen, mivel ott is emberek dolgoznak, előfordulhat, hogy a megítélésnél egy zárkózott, mogorva vagy rossz eredményekkel rendelkező ember ilyenkor hátrányba kerül egy nyitott, kommunikatív vagy jó kvalitásokkal érkezővel szemben. Ez viszont nem szimpátia kérdése.


Bejutás

A bejutás nehézsége az üres férőhelyek és a jelentkezők számának függvénye. A 2013-as elsőéves (augusztusi eljáráson) 320%-os jelentkezési ráta volt, így csak a legjobban teljesítők jutottak be – nem vesznek fel mindenkit. De ha kaptál meghívót, érdemes megpróbálni, nincs vesztenivalód.


Bent maradás

Bent maradni nem nehéz, de tenni kell érte. Minden szakkollégistának, aki szeretne a következő évben is bent maradni, részt kell venni egy belsős felvételi eljáráson. Itt értékelik az éves teljesítményét, a Jedlikes alappillérek alapján (közösségi, tanulmányi, szakmai aktivitás). Nincs kitüntetett terület, ha megfelelően teljesítesz (értsd: nem zombulsz egész évben a szobádban, nem rúgtak ki az egyetemről/kaptál egyetemi kollégiumot és leadtad a szakmai munkát), akkor bent vagy, nincs para. Sok Jedlikes jól tanul, jó eredményei vannak, de mindenkinek lehet rossz féléve, ezért nem rúgnak ki (persze ha nem kapsz kolit, akkor ebbe a kollégiumba sem vehetnek fel, de ez független a Jedlikes értékeléstől).


Szakmai munka

A bentlakóknak szakmai munkát kell végezniük, vagyis egy év alatt írni kell egy min. 15 oldalas dolgozatot. Lehet csoportban is dolgozni, nem kell egyedül. A témaválasztásban segítenek, pl. 2013/2014-ben 9 elsőéves hallgató 22 témakiírás közül választhatott. A témaválasztáshoz kiírások, ismertetők és ismertető előadások is társultak – van, amikor diplomatémához sincs ennyire részletes info :)

Egy 15 oldalas munkát évente megírni 2-3 (elsős) hallgatónak pedig - véleményem szerint - nem egy különösen embert próbáló feladat, igaz dolgozni kell hozzá, ha valaki az utolsó héten akar egy több hónapos munkát megcsinálni, akkor az nagyon kemény...


Megéri-e ott laki?

A szakmai munka és plusz aktivitás plusz időbe és energiába kerül –ez teljesen igaz. Ennek megfelelően lehet plusz eredményeket is elérni: a Jedlikes hallgatók általában gyorsabban és ügyesebben írnak beadandót, szak/diplomadolgozatot, szereznek gyakorlatot laborban, tartanak ügyesebben előadást, stb. Na nem azért, mert mindenki zseni, hanem mert a szakmaival ebben is fejlődnek. És a legtöbb Jedlikes komoly díjakat, ösztöndíjakat, kitüntetéseket, TDK eredményeket ér el a pályafutása során… :)

Egyébként, néhány példa a Jedlikeseknek térítésmentesen (!) elérhető előnyei közül: szakmai képzések (pl. auditor tanfolyamok, mérnöki vagy informatikai kurzusok, szakmai kommunikációs/önismereti tréningek, stb.), szakmai kirándulások (egy ill. többnaposak, pl.: gyógyszergyárak, erőművek, gyárak stb. vagy a 2014-es (!!!) CERN részecskefizikai kutatóintézet meglátogatása), szakmai előadások (kutatók, szakemberek), vagy Jedlikes kosárlabdázási lehetőségek, a graduális képzésbe nem tartozó Jedlikes tantárgyak elérése, akár támogatások, ösztöndíjak, stb., stb. Ezek közül sokat meghirdetnek az Egyetemen is, de a prioritást a Jedlikesek élvezik.


Infrastruktúra, felszereltség

A kollégiumi épület valóban nem új, épületgépészeti szempontból lehetne rajta javítani. De önálló, saját épület, ahol csak a Szakkollégium van, és családias, szeretni való. Amit lehet rajta, azt javítanak/fejlesztenek. :)

A kollégium 7 zuhanyzójából (vizesblokkjából:) 4 egy éven belül lett teljesen felújítva. Az épület nyílászáróinak 80%-át néhány éve cserélték teljesen újakra (a tetőtéri szobák kivételével). A régi szobai hűtőket sok helyen 2014-ben lecserélték, bővítve a kapacitást. A kollégiumnak saját könyvtára és gépterme van, mérnöki és informatikai munkaállomásokkal kibővítve. A szórakozásról saját, ingyenesen használható csocsózó (!), Tv, tűzrakóhellyel rendelkező udvar vagy akár a 2013-ban érkezett vadiúj társasjátékok nyújtanak segítséget.


Végezetül, azt ajánlom, hogy nézz körül a honlapjukon ( [link] vagy a FB oldalukon. A kiírások, képek több konkrétumot, és több információt nyújtanak, mint ez kis szövegelés :)


Ha pedig kaptál felvételi meghívót, akkor menj el az ingyenes Tudásnyitó Táborba; nézz körül az épületben, ismerd meg őket, informálódj aztán döntsd el magad! :)

2014. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!