Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdálkodás-menedzsment az...

A gazdálkodás-menedzsment az büfészak?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Az hát.
2014. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és miért?
2014. aug. 4. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan lassan nem lesz olyan szak, amit ne kérdeztek volna meg itt, hogy büfészak-e...

Szerintem mindegy milyen szakra mész, ha úgy mész oda, hogy tényleg az érdekel, tényleg azt akarod tanulni és tanulod is, és kihozod a maximumot magadból és a lehetőségekből. Ha jó leszel benne, lesz munkád.

2014. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A gazdmen-en tanulóknak nagyon nehéz dolguk van, mert maguknak kell fegyelmezniük a tanulásukat. Az egyetem ugyanis ezt nem teszi meg, és gond nélkül meg tudod szerezni úgyis a diplomádat, hogy nem tudsz semmit. Csak a munkahelyen ez úgyis ki fog derülni. Éppen ezért sokkal több múlik az egyéni igyekezeten és céltudatosságon. Valószínűleg ez egyébként tudatos szelekció.


Bizonyos szakokon, ha nem tanulsz, az első félév után kivágnak, és akkor rögtön látod, hogy baj van. A gazdmenen viszont megszerzed a diplomádat, és csak utána koppansz. Ez egy csúnya átverés, és nagyon fegyelmezettnek kell lenned, hogy ne szúrd el semmittevéssel és bulizással az ingyenes féléveidet (még akkor sem, ha körülötted mindenki ezt csinálja).

2014. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem állítom, hogy büfészak, de nekem van olyan ismerősöm aki tőlem kérdezte meg harmadik év vége fele (akkor voltam elsős) hogy hol van az xy előadó. Holott kb az előadásaik nagy része ott volt. A gyerek mégis csúszás nélkül ment át, pedig nem rossz nevű egyetemről van szó... Ezzel szemben van egy csoporttársa, aki diploma előtt már egy évvel a szakmában dolgozott jó fizetésért, szóval teljesen változó, rajtad áll mit hozol ki belőle.
2014. aug. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Az igazság az, hogy olyan szakok léteznek ma már az egyetemeken, amiknek már a neve is nevetségesnek tűnik, jobb bele se gondolni, hogy mit lehet kezdeni a diplomájával. Ilyenek például, hogy szabad bölcsészet, most ne sértődjön meg senki, aki esetleg oda jár, de mit lehet kezdeni ilyen végzettséggel? Pofáznak a levegőbe? Mert a szabad bölcsészet ennek tűnik így elsőre. Aztán ott van még a sportszervező, andragógia, szociológia, műszaki menedzser, ezeknek vagy a nevük is nevetséges, vagy teljesen ismeretlen. Aztán turizmus-vendéglátás, kereskedelem-marketing, ezek valahogy névre is úgy tűnnek, mintha normális végzettséget nem adnának, egyszerűen csak tanulsz egy adott területet. Azért egy általános orvos, egy mérnökinformatikus, vagy egy villamosmérnök mégiscsak normálisabbnak tűnik már névre is, és tudni is róla, hogy normális végzettséget ad, amivel normális állást lehet találni akárhol.
2014. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs ki pontozott le, úgy tűnik zokon esett a "büfé szakosoknak" a véleményem, amit nem bántásnak szántam, csak közölni akartam.
2014. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!