Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok ebben az esetebe...

Mit gondoltok ebben az eseteben, bejárós vagy kollégista legyek?

Figyelt kérdés

A suli 45 km-re van a lakhelyemtől, végig főúton megy a busz, szóval az út rendben van.


A kollégiumtól félek, milyen szobatársak lesznek, hagynak e pihenni vagy majd mikor tanulni kell, akkor tanulni.


Középiskolában nem voltam bejárós, de több osztálytársam és elég sok iskolatársam is az volt.


Szóval mennyire lehet bírni, mennyit vesz ki az emberből?

Tudom, hogy távolság szempontjából sokkal jobb a kollégium.


Tapasztalatok?


2014. aug. 4. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy évig bírtam. Most keresek albérletet. Mondjuk nekem más is közrejátszik, szóval ha nincsenek extra programjaid vagy bulik, akkor túlélhető.
2014. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tőled függ, hogy milyen igényeid vannak. Szerintem ennyi buszozás még belefér naponta, de én speciel nem tudnám elviselni, hogy a programjaimat mindig a buszinduláshoz igazítsam.
2014. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincsenek extra programjaim, sem igényeim, nem a korai kelés a gond, hanem a késői hazaérkezés esetleg.


Kollégium sokkal drágább, mint a bérlet, szóval ez is előny.

2014. aug. 4. 22:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Én bejárós lennék, ha tehetném (csak 135 km-ről nem megoldható). Szeptemberben kezdem a 7. kolis évem (4 év gimi+1 év OKJ+1. egyetemi év).

Szerintem 45 km távolságra nem gyakran fogsz koleszt kapni, engem is méltányossági alapon vettek fel az 1. évre...

2014. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De nem a távolság a legfontosabb tényező. Én 60 km-re lakok, de gond nélkül megkaptam, miközben valaki több száz km-re lakott és sokkal kevesebb ponttal (szociális helyzetből eredő pontszám) jutott be a kollégiumba.


Ez tényleg csak rajtad áll. Legfeljebb ha nem bírod, akkor még év közben lehet üresedés 1-1 kollégiumba, tudsz jelentkezni várólistára stb.

2014. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem aktuális, de 5 évig jártam egyetemre Siófokról Pécsre, busszal, hétfőtől csütörtökig. Fárasztó volt, de inkább választottam ezt, mint az albit. Koliba egyik évben se vettek fel.
2023. aug. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!