Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális munka vagy gyógypeda...

Szociális munka vagy gyógypedagógia? Mindkettő érdekel. Melyik éri meg jobban, melyikkel lehet szerintetek jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
mindkét suli győrben van az egyik képzés az apáczain a másik a szifen...szóval? légyszi segítsetek. köszii=)
2010. jan. 12. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Egyikkel sem.Lakótársam tavaly diplomázott,Bp-en eladóként dolgozik annyira nincs munka.


Szép szakmák,de mint tudjuk, nem fizetik meg egyiket sem jól,alig lépi túl a kötelező fizetési táblázat a minimálbért

2010. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógypedagógiáról nem tudok nyilatkozni. A szociális munkával biztos kapsz munkát, más kérdés, hogy megéri-e, mert a minimálbért vagy akörül fogsz keresni egész életedben.
2010. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedesekből túlképzés lesz 1-2 év múlva,de igazából egyik sem jól fizető,az elhivatottság a fontos.

egy egyetemista

2010. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jó de mondjuk manapság miből lehet megélni?=/ meg nehéz olyat választani amit szeretnék is valóban meg még jól is keressek vele. amugy mellett akarok vmilyen másodszakmát.
2010. jan. 12. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a szocmunkásokra nagy az igény én is ezt mondom, nekem van gyógypedagógus ismerősöm, neki is mindig van munkája, szerintem nem kell általánosítani. Ezek tipikusan olyan szakmák, amiknek szükségességét kitermeli magából a társadalom. Egyik tanárom szoktam mondani, hogyha tökéletes lenne a világ nem lenne szükség egyikre se:D Fizetés, a közalkalmazotti bértábla szerint, amit most nem tudok pontosan de nézd le. Jó nagy elhivatottság, és erős idegzet kell mindkettőhöz. Ha a szociális munkás képzés érdekel, írhatsz emailt, bár én az eltén vagyok.
2010. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nemtok neked e-mailt küldeni de igen légyszi írj róla:) mármint a szocmunkáról:)
2010. jan. 13. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szóval abszolút humán terület...ilyesmi tantárgyakra készülj: szociológia, pszichológia, kévés egészségügyi tárgy (társorvostan, addiktológia), pedagógiai és jogi tantárgyak is lesznek. 3,5 éves a BA képzés, ebből az utolsó fél év csak gyakorlat, utána lehet diplomázni.Gyakorlatok egyébként elsőtöl vannak, kötelező jelleggel, annyi szabadság van benne, hogy magadnak választasz gyakorlati helyet, szóval odamész, ami érdekel. A 3. félévtől lehet szakosodni, tehát ha pl szenvedélybetegekkel akarsz foglalkozni felveszel egy ilyen tantárgyat plusz kreditért... Ha mesterképzésre is akarsz menni az még 2 év. Gondolom Győrben is közel azonos a rendszer.
2010. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2010. jan. 14. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!