Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy gyenge iskolában...

Ha egy gyenge iskolában érettségizek, attól még mehetek főiskolára?

Figyelt kérdés
Vagy esélytelen,hogy felvegyenek,ha nem erős iskolában végzek?

2014. aug. 5. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan úgy számítják a pontot, nincsenek a sulik rangsorolva.

A probléma abból lehet, ha gyenge iskolában tolod, h érettségin csak fogsz kinézni a fejedből, mert a tanár felületesen adta az anyagot.

Aztán meg ha bekerülsz ott a másik bukta, h lehet nem leszel hozzászokva a követelményekhez.

Nálunk Miskolcon olyan a Földes, h ha ott 5-re végzed a sulit akkor a főiskolák nagyrésze már csak levezetés lesz.

Viszont ha ahhoz vagy szokva, h laza és jön a 3-4 akkor bajok lesznek, ha em kapcsolsz rá.

2014. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én egy "közepes" iskolában érettségiztem (legalábbis annak tartottam). Nem a leggyengébb gimi volt, de messze nem a legerősebb. Nekem még jól is jött, mert 0 tanulással is 5-ös voltam (tehát jó tanulmányi pontokat vittem), és mellette bőven volt időm tanulni a fontosabb érettségikre (pl. emelt biosz, közép kémia a 0-ról, ezen kívül nyelvvizsga), így elég magas pontszámot sikerült elérnem, be is jutottam egy jó egyetemre (orvosi) :) A "gyengébb" iskolákban könnyebb jó tanulmányi pontokat elérni, illetve a közép érettségiknél is a sulid tanári kara vizsgáztat (tehát pontosan tudod a követelményeket). Mellette pedig lehet emeltre/nyelvvizsgára tanulni, így könnyebb jobb eredményt elérni, mint mondjuk egy erős iskolába járónak, akinek rosszabbak a tanulmányi pontjai, és mellette másra tanulni sincs ideje. Az egyetem pedig egy teljesen másfajta tanulási stílust igényel, szóval ott sincs előnyben az erősebb gimibe járó. Ne aggódj! :)
2014. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 6. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!