Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan és mikor tudok felvenni...

Hogyan és mikor tudok felvenni minor szakot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most leszek elsőéves a DE-n. Felvettek egy szakra, ahova jelentkeztem, de szeretném felvenni a történelmet is minor szaknak, mert nagyon szeretem és tudnék is vele mit kezdeni. A kérdésem az lenne, hogy ezt mikor tudom megtenni? A tájékoztatóban azt írja, hogy a történelem minort bárki felveheti. Tehát majd a neptunon kell jelentkeznem? Vagy a TO-n beadni valamilyen kérvényt? És elsőben már lehet? 3 évig fog tartani vagy csak egy év? Vagy ez hogyan működik? A diplomában meg fog jelenni? Számít valamit, vagy csak érdekesség? Van már egy diplomám, de mikor azt csináltam azt se tudtam, hogy létezik olyan, hogy minor. Az én szakomon akkoriban nem volt ilyen. Köszönöm előre is :)

2014. aug. 6. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ELTE-s vagyok. Nálunk bizonyos minorokat (és itt a történelem is ilyen) már az első évben el kell kezdeni az alapozótárgyak felvételével. Ha azok sikerülnek, akkor jelentkezned kell a Neptunon keresztül (és megint csak minorja válogatja, hogy van e papíralapú felvételi, vagy elbeszélgetés is akár) a minorra. Így párhuzamosan 2 évig tanulsz a minor szakodon. Nem olyan beható mélységgel, de ugyanazokat fogod tanulni, mint az alapszakos törisek. A diplomádba be lesz írva.
2014. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Választ nem tudok, csak kérdeznék:

ez valami hasonló dolog, mint régebben a tanári szakok 50 kredites minorja?

2014. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!