Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják a gazdálkodás-me...

Miért mondják a gazdálkodás-menedzsment, nemzetközi gazdálkodás, kereskedelem-marketing büfészak?

Figyelt kérdés
450-470 pont kell hozzá és írtó nehéz bekerülni, még egy orvosira max. 400 pont elég. Nem egy soproni stb. egyetemre gondolok.
2014. aug. 6. 15:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
A nemzetközi gazdálkodás egy nagyon jó szak, ismerősöm külföldön majdnem egy milliót is keres vele mesterdiplomásan, a többi szakról tényleg azt mondják, hogy büfé, azok helyett akkor inkább közgazdász, ami szóba jöhet.
2014. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ezek mindegyike közgazdászt a maga alapszak irányultságával, vagyis a Corvinuson. Mondjuk máshol nem is végezném el ezeket, csak ott.
2014. aug. 6. 15:29
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Mikor értitek már meg,hogy a ponthatár sose tükrözi a szak hasznosságát? Azért magas a ponthatár,mert sokan jelentkeznek rá és van egy létszám korlát,aminél többet nem tud befogadni az egyetem,ezért kizárásos alapon csak úgy tudják felvenni a megfelelő létszámot,ha magasak a ponthatárok. Gondolj bele....aki bejut oda,annak a 99%-a el is végzi.

Amúgy minden szakkal lehet milliókat keresni,még büfé szakkal is,de azért hívják büfé szaknak,mert mindenki annak akar tanulni és aki el is végzi,annak kb 80%-a nem tud elhelyezkedni,mert vagy nincs annyi befogadóképessége a munkaerőpiacnak,vagy ha el is helyezkedik vele,akkor is ugyanazt végzik,mint akinek nincs diplomája. Persze mondom van olyan is,aki tehetséges és szerencséje is és több milliót keres havonta, de pl a turizmus-vendéglátásból is akik végeztek ismerőseim egyetem,mind utazási irodában dolgoznak nem valami kiemelkedő fizetésért.

2014. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem, mert egy orvosi karon is meg van egy létszám, mégsem relatíve olyan magas a ponthatár. Ugyanezen a szakon nevesincs vidéki egyetemen sokkal kevesebb, de ilyenkor az oktatás színvonala sem ugyanaz. Ebben az esetben a munkáltató biztos, hogy a Corvinuson végzettet veszi fel. És ezen a karon (gazdasági) a legmagasabb az átlagfizetés és a legkevesebb az elhelyezkedési idő az egész országban. Nekem például büfészak: rekráció, andragógia, filozófia, pedagógia; azok amire könnyű bekerülni, nem tanítanak semmit és nem lehet vele elhelyezkedni.
2014. aug. 6. 15:46
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
A ponthatárt a jelentkezők alapján húzzák meg, természetes, hogy ha 1000 en jelentkeznek egy 50 fős szakra, akkor 450 felett lesz, mert az utolsó ember, aki oda befért, annak annyi pontja volt. Az utolsó keretszámba férő jelentkező pontszáma a ponthatár a legtöbb szakon, kvés olyan van, ahol központilag húzzák a határt. Az meg, hogy valahol 300 körül lenne esetleg, az nem azt jelenti, hogy a képzés színvonala rossz lenne, csak vidéki városokban kevesebben jelentkeznek arra a szakra, és persze, hogy a többség a Corvinusra akar járni, de ettől még a debreceni is jó. Az orvosin meg 200 feletti a keretszám, és oda két emelt szintű érettségi kell, ami nem túl könnyű, ezért 400 körüli a határ.
2014. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan...ha megnézed a statisztikát,akkor majdnem 12 ezren jelölték meg idén a corvinust és csak kevesebb mint 4 ezer embert vettek fel. Tudván,hogy a corvinusnak neve van és ha bemész a legtöbb nagyobb gimibe és a legtöbben azt mondják,hogy oda akarnak menni,ezek után nem meglepő,hogy magasak a ponthatárok,mert alapból olyanok jelentkeznek,akiknek sok pontjuk lesz. Ha ehhez hozzávesszük a háromszoros túljelentkezést,akkor meg pláne nem csoda a magas ponthatár.

Egyszerűen mesterségesen manipulálják a jelentkezők a ponthatárt. Ennek az oktatás színvonalához semmi köze és ha ezt nem látod be,akkor bajok vannak nálad.

(Ja és a legnépszerűbb top 10 msc szakból is 5 corvinusos,szóval ott is gondolom túljelentkezés volt mindenhol.)

2014. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Ja és a ponthatárokból kiindulva, a turizmus sem egy nagy durranás a 428-as ponthatárral, egyszerűen csak sokan jelentkeznek oda, azért annyi.
2014. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy sokan akarnak odamenni, mert népszerű. Sulimból viszont csak én akarok odamenni. Tudom mennyit kell szenvedni a 90 %-os érettségiért, az emeltszintű érettségiért, a nyelvvizsgákért és még így sincs meg a 450 pont.
2014. aug. 6. 16:39
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Mennyit kell szenvedni? Ha érted,akkor egyáltalán nem szenvedés,én is egy szar suliból voltam,de értettem legalább a matekot meg a fizikát és úgy nem volt nehéz a 90% feletti. Igaz csak a reál tárgyaim lettek jók lettek,de pl egy töri,ahol csak magolni kell,vagy magyaron verselemzés,meg hasonlók....ezekben most sem látok semmit,ami miatt hasznos lenne nekem vagy a társadalomnak.

Szóval ha értesz valamihez,akkor nem nehéz a 90%-os érettségi abszolút

2014. aug. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Orvosira két emelt kell (biológia + kémia/fizika), szerintem akkor szóld le, ha te ezekkel össze tudnál szedni 400 pontot (amúgy egyedül csak tavaly volt 400 alatt, de mindegy). Sokan nem kerülnek be első próbálkozásra, pedig nem hülyék.

Egyébként a szakok, amiket felsoroltál azok között vannak, amiknél központilag határozták meg a ponthatárokat, ezért ilyen magasak. Magyarul: akkora túlképzés van belőlük, hogy már így kell leszűkíteni a felvett emberek számát, hogy ne legyen annyi ilyen diplomás a munkaerőpiacon, mert egyszerűen nincs ennyi ilyen szakemberre szükség, leginkább csak valami büfés szintű munkát tudnak vele találni. Arról nem is beszélve, hogy csak egy általános tudást adnak sok területről, amivel a munkaadók sokszor nem tudnak mit kezdeni.

2014. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!