Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a VPG-ről?

Vélemények a VPG-ről?

Figyelt kérdés
Minden érdekel,érdekességek,nehéz-e bejutni,mennyire nézik a 7.-es jegyeket,jók-e a tanárok,stb.Köszi mindent:)

2014. aug. 6. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén végeztem, remélem tudok kielégítő válaszokat adni. :)

A bejutásról sajnos pont nem tudok annyira, nem emlékszem már a központi pontjaimra, a jegyek számítanak azt tudom, a szóbeli behíváshoz lévő rangsornál elég sokat. Maga a szóbeli 4 éve nem volt para, egy szöveget kellett felolvasni, arról kérdezgettek, meg hobbik ilyesmi.

Magát a sulit én nagyon szerettem, szerintem nagyon pezsgő diákélet van, a gólyatábor, a gólyabál mindig nagy siker, nem is beszélve a híres-neves kampányról, ami szintén hatalmas élmény. Vannak különböző szakkörök, sportcsapatok is.

A tanárokról azt tudom mondani, hogy vannak nagyon lelkes és hozzáértő tanárok, és vannak kevésbé jók, de szerintem előbbiek javára billen a mérleg nyelve.

Most így hirtelen ennyi jut eszembe, de ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, szívesen válaszolok (és remélem ezt a sulit választod és be is kerülsz). :)

2014. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
És kik ott a "nagyon jó" tanárok?
2014. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár az idézőjelből úgy látom, te valamiért nem így látod, szerintem pl.: Gombosné Hegedűs Andrea, Hermányi Gabriella, Nagy Lilla, Bozsányi Krisztina, Fodor Csaba, Benke Zsolt, Hering Péter, Kertész Dávid jó pedagógusok.
2014. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Továbbá Korompay Bálint, Vinczellér Katalin, és Dualszky tanárnő, aki már sajnos nyugdíjban van.
2014. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szabó István is jó tanár, nagy tudása van, csak nem nagyon feleltet,de aki tanul nála magától, és nem puskázza szét az agyát, annak jól sikerül majd a töri érettségije.
2014. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! :)

én szeptembertől fogok a VPG-be járni, tehát csak a pontokról tudok mondani valamit.

nekem idén kitűnő átlagom volt és 77 pontos felvételit írtam.

a szóbeli jól sikerült, és sikerült bejutnom. :)

szóbeli nem volt nehéz, és kedvesek voltak a szóbeliztető tanárok.

remélem tudtam segíteni :)

2014. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia,


nekem eredetileg ez volt az első helyen, végül a szóbeli "élmény" után a Madáchra cseréltem.

Kitűnő bizivel 80 pontot írtam, nem gondoltam volna, h ilyen bunkók lesznek a szóbelin. Egyfolytában azt akarták tudni, h melyik sulit írtam első helyre és ellenségesnek éreztem őket (németből is kellet felvételiznem). Igazából nem értettem, mert alapvetően mindenkivel kijövők,nem voltam bunkó, és a többi szóbelim (más sulikban) jól sikerült. Szóval nagyot csalódta a VPG-ben.

Jól le is pontoztak, de még így is felvettek volna. De én már semmiképpen nem akartam ezt, úgyhogy cseréltem.

És nem bántam meg :)

2014. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jegyeket nézik, írj egy jó központit, utána a szóbeli sima ügy, aztán ha felvesznek sem lesz nehéz 5ösnek maradnod a legtöbb tárgyból. Utóbbi időben sok sznob ember lett,akik felszínesnek tűnnek, plusz számomra az jött le, hogy úgy általában nem túl nyitottak a diákok egymás felé, sokszor lenézőek,felsőbbrendűnek tartják magukat.Ez azonban csak a diákokon múlik,lehet a te osztályodban meg teljesen más emberek lesznek.

Tanárok szerintem elég jók,de ki lehet fogni kevésbé jókat is. Nyelvekkel kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim.

2014. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!