Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene valaki ebben a...

Segítene valaki ebben a dologban? (már írtam egy levelet vkinek, ezt másolom be, ne tévesszen meg a fogalmazásmód)

Figyelt kérdés

Tisztelt tanácsadók!

Segítséget szeretnék kérni önöktől. Van egy jó barátom, aki ezév szeptemberétől a 11.évfolyamot folytatja majd egy miskolci szakközépiskolában. A probléma az, hogy nem érzi jól magát ebben az iskolában és rájötta arra is, hogy nem azt a bizonyos szakmát szeretné tovább tanulni. Át szeretne menni másik középiskolába, nagy esély lenne rá, hogy át is vennék, azonban vélhetőleg ismét egy kezdő, azaz egy 9.es osztályba kerülne, ami a korára és önmagára tekintettel sem lenne jó hatással, hiszen az alap műveltsége megvan, mert ugyanazokat a tantárgyakat tanítják minden szakközépiskolákban (szerintem), kivéve a szaktantárgyakat. Nem vagyok jártas ezügyben, ezért is kérném a segítségüket, tanácsukat. Meg lehetne-e oldani az iskolaváltást olymódon, hogy sikerülne-e neki felzárkóznia 2 éves új szakmához tartozó anyagokból? Tudom, hogy augusztusban már nem lenne nagy esélye a tanulásra, de év közben lehetséges lenne-e megtanulni a tananyagokat? Vagy esetleg lenne rá más mód? Nagyon szépen kérem, válaszoljanak amint esélyük van rá. Ez egy nagyon fontos ügy és nem tudjuk kihez/kikhez fordulhatnánk még. Előre is köszönöm szépen, barátom nevében is.

SEGÍTSETEK KÉRLEK!:|



2014. aug. 10. 21:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!