Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi jogosak a gazdaságinfor...

Mennyi jogosak a gazdaságinformatikus szak elleni kritikák?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Múltkor beszélgettem néhány nővel (edzés, akkor találkoztunk először). A lényeg, hogy ők multinál dolgoznak és mikor megpendítettem a gazdaságinformatika szakot (gondolkozom MSC-ben). Akkor mondták, hogy tárt karokkal várnak, meg, hogy ha kicsit programozni is tudsz akkor azzal nagyon könnyű elhelyezkedni. Ők nagyon hasznosnak szaknak mondták.
2014. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Nagyon hasznos szaknak
2014. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A gazdaságinformatikus szakról sokan hiszik, hogy a gazdasági rész a domináns, viszont muszáj lesz megtanulnod programozni, és a matek se a legkönnyebb. Véleményem szerint egy programozói állásra pályázónak mindegy, hogy gazdinfós, mérnökinfós vagy esetleg programtervező informatikus diplomája van, mert az fog számítani, hogy az adott területen hogyan tudsz programozni.
2014. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy engem azért érdekel, mert minden vágyam informatikai területen képeznem magam (az eddigi ismereteim még alapfokúnak számítanak), és egy végzettséget szeretni legalább alapszakon (de persze szívesen mennék tovább mesterszakra). Emellett nagyon érdekel a gazdaság is, és érdekesnek találom az ilyen területen lévő informatikai megoldásokat (pl. gazdasági elemzés, üzleti intelligencia fejlesztése), de magában nem végeznék el egy gazdasági szakot. Ezért ezt a szakot ideálisnak tartottam egészen addig, amíg nem kezdtem el hallani arról, mennyire rosszul van kitalálva alapból ez a szak, hogy még a szakváltás lehetőségét is fontolóra vettem (pedig még el sem kezdtem).


Nos, engem alapból érdekel a programozás, és eddig is sokat fejlesztettem magam több nyelvből (főleg C, Prolog, egy kevés F# és egyéb funkcionális nyelvek), és valamennyire az elméleti alapokkal is megismerkedtem. Ha így folytatom, diplomával a birtokomban és kellő gyakorlattal jó esélyem lehet a munka világában?

2014. aug. 15. 17:51
 5/5 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem: láttam, hogy programozó informatikus mesterképzésre megfelelő számú kredit esetén van lehetőség mérnökinformatikusi és gazdaságinformatikus alapszakkal is továbbmenni. Mivel én alapvetően eléggé elméleti ember vagyok, és szeretek elmélyedni olyan dolgokban, emlyek a legtöbb embert esetleg untatnak, gondolkozom, hogy esetleg ezen a szakon folytassam majd később. Jó ötlet ez, vagy maradjak az addigi képzési területemen? Persze tudom ,hogy kemény lenne, és még oda is nehéz lesz eljutni, de hátha...


(annak prózai oka van, miért nem proginfóra alapszakra jelentkeztem egyből)

2014. aug. 15. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!