Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki szakon (járműmérnök)...

Mérnöki szakon (járműmérnök) matek fakt nélkül mik a boldogulási esélyek?

Figyelt kérdés

Konkrétan a járműmérnök érdekelne a Széchenyin (Győr).

Hallottam már ilyenek, hogy: "Első félévben a matekfaktalanok közül kerülnek ki a kibukók" és "Az első egy héten ledarálják a matek fakt plusz anyagát (integrálás, deriválás)". Engem ezeknél egy kicsit részletesebb válasz érdekelne. Ha lehet akkor mérnökök válaszoljanak, abból is elsősorban járműmérnökök.



2014. aug. 13. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogtok magas szinten matekot tanulni, az egésznek csak súroljátok az alapját.

Deriválást, integrálást max egy félév alatt szokták leadni, de az is lehet, hogy integrálás átmegy a második félévre.

Tény, ha eddig igen keveset tanultál matekból, akkor nehezebb lesz, de ez ne akadályozzon semmiben.


Kellő szorgalommal, önállóan való tanulással biztosan teljesíthető.

Tudok ajánlani két kiváló könyvet: Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, Integrálszámítás.


Ezenkívül van a könyvtárban/honlapokon egy csomó szakirodalom, segédlet, pl. Tomas kalkulus, Obádovics, stb.


Segédanyag tehát van bőven, szabadon hozzáférhető bárki számára.

Hogy a tárgyat milyen eredménnyel teljesíted, kizárólag tőled függ.

2014. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Alapórán a legjobbak között voltam (,mondjuk ez nem nagy szám), csak hát fakton voltak olyan részek amiket én nem tanultam.


Köszönöm a könyvajánlást is. Esetleg járműves vagy?

2014. aug. 13. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a matektól. Ez a legegyszerűbb. Nem kell semmi hozzá, csak sok-sok gyakorlás. Amikor arra a szintre jutsz, hogy adott példát meglátva, már rögtön tudod a megoldás menetét, gond nélkül meglesz a vizsga.


Én gazdinfóra járok, úgy, hogy előtte hat évig dolgoztam. Gondolhatod mennyi maradt meg a szakközépiskolában leadott matekból. Ennek ellenére mindegyik matek (első félévben volt három fajta) jeles lett. Gyakorlás. Ennyi.

2014. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Félni azért nem fogok, de jól jöt az infó, hogy betájoljam miheztartás végett a matekot.
2014. aug. 13. 17:05
 5/11 anonim válasza:
100%

Én azért ennyire nem bíztatnálak, mint az előttem szólók. Linkelem neked a matek1 tantárgyi tematikáját:

[link]

ezek közül nem sokat tanulhattál alap órán, aki viszont faktról jön, ha nem is tanulta ilyen részletesen, de biztosan körvonalakban megvannak neki a dolgok

Nem akarlak elkeseríteni, mert kellő szorgalommal és ésszel teljesíthető, csak a faktosok nagy előnyben lesznek veled szemben. Arról nem beszélve, hogy minden új lesz, szokni kell, hogyan érdemes tanulni, új hely, talán új városba is kerülsz és nem lesz egyszerű, így ez szerintem nagy előnyt jelenthetett volna.

2014. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Én is néztem a matek 1 tematikáját, ezért is tettem fel a kérdést. Hogy mi mennyire teljesíthető az mindenkinek mást jelent (kicsit vagy nagyon). Mindenképp előny lett volna a fakt azt én is tisztán látom, csak azt szeretném megtudni, hogy mire számítsak.

2014. aug. 13. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok, a matekfaktos dologhoz azért még hozzátennék néhány dolgot; Kétségtelen, hogy előnyben lesznek, de ezen tény buktatóként is működik.

Ugyanis jónéhány faktos gondolja, hogy ő már kívülről tudja az egész anyagot. Mi más okozhatna nekik nagyobb meglepetést, mint találkozás a vizsgával...

Mondanom sem kell, hogy így féléveket lehet csúszni.


Szóval általánosságban továbbra is ajánlom a szorgalmas munkát, folyamatos tanulást, készülést.

2014. aug. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a tematikát. Most már biztos vagyok benne, hogy nem kell félni tőle. Ez csak analízis és kis lineáris algebra.

1. Komplex számok egyszerűek; érdemes trigonometrikus alapból kiindulni, hogy könnyen megértsed.

2. Sima elemi függvényeket kell elemezni. x, x^2, |x|, stb. Ezekből csak pár darab van. Függvényt elemezni meg képe alapján könnyű (ha deriváltja alapján kell, az már nehezebb, de ilyet nem láttam).

3. Semmi extra. Két fajta lesz; összeg vagy szorzat. Megtanulod hogyan kell megoldani és gyakorolsz. Könnyű.

4. Ezt a témát a másodikkal egybevenném. Határérték is kiderül függvényelemzés során. Ha megérted mi a határérték, akkor nem lesz gond.

5, 6. Deriválás. Halom videót találsz róla youtuben. Én szeretem, mert nagyon hasonlít egy rekurzív függvényre (Programozásból). Ezt sokat kell gyakorolni, hogy felismerd a feladatot.

7. Az előző három témakör kombinálása. Semmi új.

8. Ez is csak függvények egyik tulajdonsága. Függvényelemzés része. Lokális és abszolút maximum, minimumokat kell keresni.

9. Megtanulod a képletet és használod a deriválási tudásodat. Itt csak a képlet az új.

10. Integrálás. Ez már lehet nehéz. A gond vele, hogy nem mindig egyértelmű. Itt jól tanuld meg az órán leadott példákat és azok megoldását.

11. Most mélyültök kicsit bele az integrálásba. Itt is az áll, amit a 10. pontban írtam.

12. Ez nem tudom mit takar.

13, 14. Itt is jól tanuld meg a típusfeladatokat.


Lényegében komplex számoktól eltekintve, minden analízis. Ha félsz tőle, kezdjél analízist tanulni. Egyébként, ha minden nap megtanulod az aktuális anyagot, nem jelenthet ez problémát.

2014. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé sűrű az anyag, biztosan nem fogtok nagyon mélyre menni. Egyébként a tematika eléggé szokványos, nagyon sok helyen ilyesmi az első féléves matek. A határértékeket könnyű számolni, a deriváláshoz gondolkodni sem kell, az integrálás meg szintén jól kezelhető, valószínűleg elég lesz, hogy ha sokat gyakorolsz. Egyébként talán a matek/fizika/néhány mérnöki szak az, ahol komolyan érteni is kell a dolgokat, nem elég gyakorolni, szóval nem kell félni!
2014. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi válaszokat is!
2014. aug. 15. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!