Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni Tóth Árpád Gimnázi...

A debreceni Tóth Árpád Gimnáziummal kapcsolatban lenne kérdésem. Kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek nyolcadikos és esélyes, hogy a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumot is jelölöm középiskolának.

Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. mennyi pont veszteséget jelent az, hogy 5. év végén természetismeretből nem voltam kitűnő, csak 4-es lettem, de a többi tantárgyból ötöst kaptam? Hatodikban és hetedikben kitűnő voltam mindenből. Nyelvi előkészítős angol és nyelvi előkészítős magyar-történelem tagozatot néztem ki magamnak. A másik kérdésem pedig az, hogy nagy baj, hogy biológiából nincs túl nagy tudásom? Ahova járok általános iskolába, nem tanítják túl jól a biológiát ( viszont az osztály, amibe járok, emelt angolos osztály, egy héten 5 angolunk van) Kevés az óraszámunk és a tanár se a legjobb(gyakran olyan dolgokról beszél, aminek semmi köze a témához). Megtanultam azt, amit kért a szóbeliknél vagy épp írásbeliknél, de az szerintem nem ért túl sokat. Úgy értem, hogy a könyvet alig nyitottuk ki, csak 1-2 témakört tanultunk a könyvből. Még hatodikban nem volt olyan szörnyű a természetismeret oktatás, de a biológia hetedikben katasztrófa volt: nem írtunk egy témazárót se és a munkafüzetből se oldottunk meg feladatokat.. Nagy gondom lesz gimnáziumban a biológiával, akár a Tóth Árpádban, akár máshol? Előre is köszönöm a válaszokat.:)



2014. aug. 13. 15:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még utólag szeretném megkérdezni: jó az iskola NYEK angol és a NYEK magyar-történelem tagozata?
2014. aug. 13. 16:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem, minden kérdésedre tudok válaszolni! A TÁG, inkább egy reál suli, de a NYEK-es osztályok sem az utolsók. Mivel nem biosz tagozatra pályázol, ezért nagy hátrányt nem fogsz szenvedni. Angol tagozaton tavaly a 34 fős osztályba 212-en jelentkeztek...
2014. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A TÁG-ban a hozott jegyek az összpontszám 25%-át adják tehát az az egy darab négyes 1%-ot sem visz lentebb :)

Az angol oktatás szerintem egy kicsit gyenge, de tagozaton a legjobb tanárokat vannak

Bioszból nagyon rendesek és jól tanítanak a tanárok, de mivel te humán osztályba jelentkeznél, az a heti 1-2 óra nem jelent hátrányt még ha nem is érted.

Sok sikert és az írásbelin legyen a hangsúly! :)

2014. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. aug. 17. 15:52
 5/7 bszandika28 ***** válasza:
Szia! Én is most leszek 8-os. Nálunk a német nyelvet nem tanítják meg elég jól, ugyanis a tanárunk egész órán a macskájáról beszél. Mindkét testvérem a TÁG-ba járt, és azt mondták, hogy nagyon jó tanárok vannak, akik bármiből van lemaradásod, akkor segítenek.. :) Remélem találkozunk majd az írásbelinél..! :)
2014. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is most leszek nyolcadikos,és szintén a TÁG-ba szeretnék jelentkezni,NYEK-es magyar-történelem tagozatra.Nekem nincsenek ilyen jó jegyeim,2 négyesem lett,most hetdik évvégén.(Matematika,fizika).De már most elkezdetm a központira készülni,és szerintem megtudnám írni nagyon jóra.(A tanáraim szerint is). Remélem találkozunk a gimiben.;-)
2014. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Én tavaly felvételiztem és elég lesz szeptembertől elkezdeni a felkészülést. Tapasztalatból mondom:) Sok sikert mindenkinek! Üdv.: Egy szeptembertől 9-es TÁG-os
2014. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!