Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség, mit csináljak, ha...

Segítség, mit csináljak, ha nem lesz meg a bizonyítványom?

Figyelt kérdés

Elvileg a régi "sulimban" kellene lennie, mert nálam nincs... Biztosan ott maradt. Viszont ez egy "hátrányos helyzetűeknek" alapított alapítványi iskola, ami nincs éppen a helyzet magaslatán, és NEM VESZIK FEL A TELEFONT. Nem jártam ide 3 napnál többet egyébként, akkor sem önszántamból, de bent ragadt a bizonyítványom.

Abba az iskolába, ahova menni szeretnék, 21.-én van beiratkozás, tehát oda kellene... DE ezek a rétinégerek meg nem veszik fel a telefonjukat már legalább fél éve! Potyára meg nem megyek oda, mert félek azoktól az emberektől, ráadásul elköltöztem azóta és a megye másik felébe. 25.-től elvileg van ügyfélfogadás, de nem sokra megyek vele, ha 21.-én kellene beiratkoznom, azon kívül nem is biztos, hogy tényleg ott vannak (nem ez lenne az első eset).

Máshonnan nem lehet megszerezni? Oktatási hivatal, vagy valami?

(Erről a téli melegedőről beszélünk: [link] ne is mondjatok semmit, állami gondozott voltam és mindenkit ide pakoltak be... szerencsére már majdnem 18 voltam.)

19/L


2014. aug. 14. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért nem veszik fel a telefont, mert nincsenek a helyzet magaslatán, nem is azért, mert rétinégerek (ennek a szónak háromszor kellett nekfutnom, mire elolvastam), hanem azért, mert - bármily meglepő - NYÁR van. És nyáron ugyebár nincs tanítás. Azt nem hiszem, hogy fél éve nem veszik fel, valószínűleg a tanév vége óta. Ügyelet minden második héten szerdán volt, ez az iskolák rendje. Az Oktatási Hivatal nem tudja neked odaadni a bizonyítványodat, mért lenne náluk. Elmész az új iskoládba, beírattatod feltételesen a személyi adataidat, és megmodod, hogy a bizonyítványt két munkanappal később, 25-én tudod hozni. Ha már felvettek, akkor nem fog két napon múlni a beíratkozás.
2014. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem vagyok teljesen idióta, tanév közben SEM veszik fel a telefont. Az meg lehet, hogy elvileg szerdán van ügyelet, az viszont más kérdés, hogy gyakorlatilag van-e ott olyan személy, aki oda is adhatja.

Hidd el, futottam már neki szerdán az ügynek.

És mivel anno az egyetlen ott töltött napomon elég volt szőkének és kék szeműnek lennem, hogy beverjék az orromat, gondolom érthető, ha NEM NAGYON szeretnék odamenni azért, hogy közben ne is kapjam meg amit akarok.

Ez nem egészen így működik. Nem így kellene működnie. Az iskolát 3 éve próbálják bezárni, csak a szegény rászoruló magyar állampolgárok miatt nem lehet.

2014. aug. 14. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!