Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi tudományegyetem? Valaki?

Szegedi tudományegyetem? Valaki?

Figyelt kérdés

Szóval..szerbiai vagyok, és SZTE-re szeretnék menni középiskola után az egészségtudományi és szociális képzési karra..Van itt valaki olyan, aki arra jár/járt? Érdekelne, hogy milyenek a tanárok, tantárgyak, könnyen be e lehet kerülni oda, meg ilyen informáicók:)

Ha valaki tudna, megköszönném a segítségét :)


2014. aug. 15. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

milyen szakra szeretnél menni? amúgy a ponthatárokat megtalálod a felvi.hu -> felvételi -> ponthatárok,rangsorok alatt. az ideit is és az elmúlt éveket is. ez alapján meg tudod állapitani, hogy nehéz e bekerülni. Az ápoló/gyógytornás/védőnő/dentálhigiénikus szakhoz ezek közül kell 2 érettségi:biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. szakmai előkészítő tárgy.

a szociális munkáshoz pedig, kettőt kell választani: magyar nyelv és irodalom v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv

És a szociális munkásnál kötelező egy érettségi emelt szinten! a többi szaknál nem kötelező emeltezni.

2014. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak mivel Szerbiai vagyok, nem értem ezeket az átszámolásokat meg stb.. Szerintem gyógytornászra fogok menni 99%..aaaa szakmai előkészítő tárgy alatt mi van értve? És az nem baj, ha nekem nem volt biológiám, csak ökológiám, de az is csak 1 évet? Akkor azért biológiából birok érettségizni? Bocsi, h ennyit kérdezek, csak nem vagyok nagyon tisztába a dolgokkal:)
2014. aug. 15. 12:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szakmai előkészítő tárgy az pl ha egészségügyibe jársz és van ápolástanból lesz érettségid, vagy gyógyszertehnológia, vagy ilyesmi, akkor arról ki kell kérni a suliból, hogy miket tanultatok belőle és elkuldeni az illetekes szervnek.(nemtudom hova kell pontosan) de erre szerintem ne alapozz, mert idén sok embernek ezt nem fogadtak el, és igy nem jutottak be. van olyan suli ahonnan tavaly elfogadtak 1 ilyen targyat de iden már nem. jobb ha a 2 felvételi érettségid alap tárgyak mint magyar, biosz, kémia..

és magyart azt biztos raksz itthon is, kivéve ha szerb tagozatrajársz.az mellé kéne még valami ugye. ha a sulid nem nyújt lehetőséget más érettségire, akkor birsz Magyarországon is rakni, vagy ha emeltszinten akarnál valamit a pontok miatt. Szegeden az Oktatási Hivatalban lehet rá jelentkezni kb akkor amikor az egyetemekre is, sajnos már nem emlékszem pontosan. egy középszintű 15 000 ft, egy emelt pedig 25 0000 volt tavaly, de szerintem most is anyi, és nem baj ha csak 1 évig volt, nekem is csak 1 évig volt biosz és mégis abból érettségiztem Szegeden.

a pontokat meg a felvi pontszámitójával ki tudod számolni nagyjából. az itthoni érettségiket is átszámolják pontokba, az 5ös érettségi 100 pont lesz, a 4es 79 és igy tovább, tehát mindig a max pont ami még azt a jegyet adja. (h érthető legyen: a 4-es 79 pont mert 80ponttól már 5ös lenne).

2014. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!