Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes "túlteljesíteni" egy...

Érdemes "túlteljesíteni" egy adott egyetem követelményeit?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel, két emelt érettségit kérnek, érdemes hármat csinálni?

11-be megyek és angol, német felsőfokú mellett most gondolkozom azon, hogy talán irodalomból sem ártana egy felsőfok. Szeretem a tárgyat, olvasni is szeretek, csak a nyelvtantól félek egy kicsit (annak az élméleti részét nem nagyon szeretem).

Egyébként pedig külföldi egyetem is tervbe van véve, így ott aztán tényleg nem árthat a három emelt érettségi...


Ja, bocsi még egy kérdés:

Mondjuk egy középszintű 90 %-os érettségi (tök mindegy milyen tantárgyból) többet, vagy kevesebbet ér mint egy 70%-os emelt szintű érettségi?


2014. aug. 15. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

még ha pluszpontok szempontjából is nézzük, akkor is csak 2-t érdemes csinálni, mert ezért ha jól sikerül, már kapsz 100 pluszpontot. ha csinálnál 3.-at, akkor már nem.

arról nem is beszélve, hogy 2 emeletet is nehéz jól megírni, nem hogy egy harmadikra is készülni. ha igazán jót akarsz, akkor feküdjél rá arra a 2 tantárgya, tök fölösleges a 3.

2014. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első, elképesztően nagy butaság lenne a harmadik emelt...
2014. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Miért lenne érdemes?

Pluszpontot csak kettőért kaphatsz úgyis. Hiába csinálsz harmadikat, annak már csak a %-a számít, ahogy a középnek is. És azért nyilván egy közepet jobbra meg tudsz írni, mint egy emeltet....

2014. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Hozzátenném, hogy 3 tárgyból jól jöhet többet tudni, mint amennyit egy középfokú érettségihez feltétlenül szükséges, de akkor is csak tanulni érdemes, emelten vizsgázni semmiképp. Abból legjobb esetben is max. úgy jöhetsz ki, hogy nem szedtél össze miatta hátrányt.
2014. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igazából a két emelt is hülyeség ha nem kötelező... inkább nyelvvizsga és ugyan ott vagy pont ügyileg mert a közép jobban szokott ám sikerülni


inkább élvezd az életet és bulizz mielőtt az életed egy merő szopássá válik az egyetemen és utána

2014. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Felsőfokú nyelvvizsgám van angolból és németből középfokú, de mivel emeltezni fogok, ezek úgysem számítanak bele a pontokba....

2014. aug. 15. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!