Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n a gólyáknak a tárgyfelv...

ELTE-n a gólyáknak a tárgyfelvétel hogyan működik?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek az ELTE elsőéves hallgatója, de semmilyen információt nem találok a tárgyfelvétellel kapcsolatban, csak annyit, hogy a neptunon kell intézni, de arra vonatkozóan, hogy mit, merre, mennyi, mi, semmi információ nincs. Páran mondták, hogy más egyetemeken (pl. Pannon) előre felveszik a gólyák óráit az első félévre, lehetséges lenne itt is? Előre is köszönöm a segítséget :)

2014. aug. 15. 21:36
 1/5 pokiloki ***** válasza:
NEm hiszem , sőt nagy valószínűséggel neked épp mostanában van atantárgyfelvétel ,ugyhogy hivd fel a TO-t és érdeklődj mert megszívod ha nem.
2014. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg az előzetes tárgyfelvétel időszaka van, a rangsorolásos augusztus végén kezdődik (28-29, nem tudom hirtelen pontosan). Az előzetesben neked gólyaként nem kell tárgyakat felvenned, csak a rangsorolásosban, majd később a versenyben. De az még bőven augusztus vége és szeptember eleje között lesz, addig gólyatábor, gólyanap, szakos tájékoztatók meglesznek! Nekünk minden felsőbb éves azt írja, hogy inkább ne próbálkozzunk még, szeptember elején majd helyben segítenek. Előre felvenni senki nem fogja neked, de kapsz majd bőven elég tájékoztatást, úgy sejtem. A rangsorolásos jelentkezésnél pedig nem a gyorsaság számít, szóval tényleg ráérsz szeptember elején. A szakod facebook csoportjához nem csatlakoztál? Információszerzésnek nagyon jó, és tudsz kérdezni felsőbbévesektől! :)
2014. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most leszek Pannonos, nekünk felvették a választható és szabadon választható tárgyakat, de a regisztrációs héten lehet helyben változtatni segítséggel. Biztos ott is van lehetőség rá, hogy segítséggel vegyétek fel az órákat.
2014. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly voltam gólya az ELTE-n. Én is baromira nem tudtam, mit hogy kell csinálni, az volt a szerencse, hogy a fölsőbbéves ún. mentorok tényleg segítettek nekünk az elején egy számítógépes teremben, otthon meg már tovább tudtam csinálni.

De ha egyedül akarod csinálni, akkor megkeresed a szakod tanrendjét, pl. ha TTK-s vagy, akkor itt:

[link]

ha más, akkor nem tudom. :-) De majd megtalálod gondolom.

Itt láthatod az órák időpontját is, azért jó.

Aztán fölmész a Neptunba, ha van már Neptun-kódod, megkeresed, hogy tárgyfelvétel, 2014-15 tanév, mintatanterv szerinti keresés, és ott kiadja elvileg ezeket az órákat. Miután beregeltél aktív státuszba, veheted is föl az órákat. :-) Szerintem azokat vedd föl, aminek az ajánlott féléve az első félév (néha bekeverednek más órák is, csak azért).

Tipp: én előtte táblázatkezelővel össze szoktam állítani egy órarendet, ami jó lenne, és aszerint veszem föl.

De aztán még ne dőlj hátra, mert lesz még a versenyjelentkezés meg anyámkínja, egyébként ezeket én sem tudom hirtelen, hogy működik pontosan, de a lényeg, hogy folyamatosan figyeld a Neptunt, hogy nem dob-e le meg ilyesmi.

Jah, és a non plus ultra, hogy akárhogy is állítod össze frankóra az órarendedet, szept. 10-e körül egy-két óránál ígyis-úgyis lesz egy olyan kavar, aminél jobb esetben is az egészet újra kell kezdeni (pl. időpontváltozás), de nem akarom elvenni a kedved. XDDD

Lényeg, hogy a rendszer nem habos torta, és ne lepődj meg, ha eléggé stresszes a dolog, nekem még mindig az. :-P

2014. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a szakom facebook csoportját, és ott is azt tanácsolják, hogy várjam meg a beiratkozást és az előzetes eligazítást, szóval gondolom nem lesz vele gond :)A neptun csodálatos rendszarével meg már megismerkedtem a kollégiumi jelentkezés alatt, meg hallottam a felvételről a rémtörténeteket, de mindenki túlélte valahogy, nem hiszem, hogy pont én ne tudnám :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

2014. aug. 16. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!