Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11. -es leszek és az orvosi...

11. -es leszek és az orvosi szeretnék menni mert az az álmom, hogy egyszer ortopéd-traumatológus legyek. Szerintetek nőként sikerülhet?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a legtöbb ortopéd orvos férfi. Szerintetek lenne esélyem nőként ebben a szakmában? Illetve miért van ennyivel több férfi mint nő ortopéd?

2014. aug. 17. 11:23
 1/8 A kérdező kommentje:
*orvosira
2014. aug. 17. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lenne esélyed nőként. Szerintem még transzneműként is.


> „Illetve miért van ennyivel több férfi mint nő ortopéd?”

Nem tudom… Lehet, hogy a férfiakat jobban érdekli a dolog.

2014. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
persze
2014. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sebészet először is manuális sakma, tehát jó kézügyességet és oncentrálóképességet igényel. Másrészt nehéz fizikai munka, mert sokszor 4-5 őrát is a műtőasztal felett kell görnyedni.

Harmadszor szerintem azt se tudod és nem is tudhatod, hogy a6 év orvosegyetem alatt mi az, amit megszeretsz az orvoslásból.

2014. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert iszonyúan megterhelő, szerintem inkább fizikailag, mint lelkileg.

Ilyenkor szabadságolások alatt van, hogy heti 2-3x van 24 órázás, ami szabálytalan, de hát ez van. az a jó, hogy pszichésen tényleg kevésbé megterhelő ( szerintem), mint más szakok. Jön egy beteg, megműtöd, hazamehet, meggyógyul. Persze nem mindenesetben ilyen simaliba, de legtöbbször, főleg ha a belgyógyászathoz hasonlítom.

Én is traumatológus szeretnék lenni, bár én nem szeretnék gyerekeket.

Nehéz lehet ezt a pályát családdal összeegyeztetni nő létedre, bér biztos nem lehetetlen.

21/l

2014. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen persze, de azért az tény, hogy a traumatológia-ortopédia elsősorban férfiszakma.

Ennek az oka pedig igen egyszerű: kemény fizikai munka.

Épp most voltam 4 hetet traumatológián, kb. 10 orvosból 1 volt nő. Na és persze ő sem 160 centi és 45 kiló volt, hanem vagy 180 centi és olyan masszív, sportos alkat (ő is még csak tanuló volt amúgy).

Azért egy combnyaktörés műtét, csípőprotézis behelyezése nem túl lightos meló. Néha a dokik is rendesen leizzadtak, én meg már a kampó fogásában is elfáradtam.


Szóval nem lehetetlen, de ha tényleg ezt akarod, akkor már most kezdj el edzeni. Megfelelő fizikum nélkül totál esélytelen a dolog.


Mondjuk megjegyzem, hogy szerintem mire a diplomáig eljutsz, kb. 5-ször változik meg a véleményed arról, hogy mi is akarsz lenni. Amíg az ember nem megy végig a klinikai tárgyakon (ami még egyetemen is csak az utolsó 3 év), addig nem igazán lát bele rendesen a dolgokba.

Nekem volt egy csomó olyan tárgy, amiről azt gondoltam, hogy mennyire szuper és király, aztán rájöttem, hogy mégsem tetszik. És volt olyan is, ami meg egyáltalán nem vonzott, de miután tanultam, nagyon megtetszett.

2014. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt már én is hallottam, hogy nagyon nehéz emellett a szakma mellet családot alapítani. Az edzettséggel nincsen problémám mivel sportoló vagyok. Pont ezért is szeretném ezt a szakmát választani mert körülöttem mindenki valami gonddal küld. Kinek a térde kinek a válla kinek a bokája rossz és én rajtuk szeretnék segíteni, hogy az élsportot emiatt ne kelljen abbahagyniuk.
2014. aug. 17. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy nőnek nehéz a műtést és a családot összeegyeztetni, hiszen ha az éjszaka közepén hívnak, hogy vagy egy combnyaktöréses néni akit össze kell rakni, akkor te ugrasz és otthagyod a kisgyereked egy 6-8 órás műtét miatt. A férjed is dolgozni fog, és csak nem akarod, hogy egy bébiszitter nevelje fel a gyereked. Emiatt, és a megerőltető munka miatt nem nagyon választják ezt az ágat a nők.
2014. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!