Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A főiskolán/egyetemen milyen...

A főiskolán/egyetemen milyen a gyakorlati óra? Olyan mint középiskolában, hogy a az oktató bevonja a hallgatókat? Kérdez órán, vagy feleltet?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tárgyfüggő, egy műszaki rajz órán nyílván nem nagyon oldható meg, hogy csak ő darálja az anyagot, ott rajzolni kell végig. Ellenben egy matek gyakon is az van már, hogy oldja a feladatokat, ti meg írjátok - bizonyos tanárok megpróbálják jobban bevonni a hallgatókat is, de ez nem általános. Feleltetés, számonkérés nincs, senkit nem érdekel különösebben, hogy te éppen hol tartassz az anyaggal, azért van a ZH, hogy ott kiderüljön tanultál-e.
2014. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakorlatilag pont olyan. Feleltetni nem feleltet, mivel a félévi jegyet a két ZH-ra kapod, illetve, ha van más kikötése is, akkor arra. Nálunk matek szakon röpZH-kat (röpdolgozatokat, amiket utólag nem lehet pótoln) iratott 1-2 tanár, másnál pedig beadandót kellett csinálni. Ha megvan a gyakorlati jegy (ami nem 1-es), akkor mehetsz vizsgázni.
2014. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"félévi jegyet a két ZH-ra kapod, illetve, ha van más kikötése is, akkor arra" - Ez azért nem mindenhol van így:D Teljes mértékben felsőoktatási intézmény, illetve szakfüggő, plusz még tantárgy/tanár függő is, hogy milyen követelményrendszert csinálnak. Értsd ezalatt, hogy nekem volt olyan tárgyam, aminél 10 kis ZH-t írtunk, plusz 2 nagyot. De volt olyan is, hogy csak 1 nagy ZH-t és 2 házit kellett beadni.


Szobatársamnak volt olyan órája, ahol random felelés is volt. Nálam ilyen nem volt és szerintem nem is lesz, mert ez tényleg nagyon nagyon ritka. De tanárfüggő, hogy mennyire vonja be a hallgatókat.

2014. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pokiloki ***** válasza:
74%
Hát szerintem az előttem szóló kicsit nagyot mondó emberke lehet vagy pedig a haverja :D . Olyan nem fordul elő vagyis nem halottam még róla h random feleltetett a tanár 1 halgatót óra alatt. Az már tényleg a kib..... ás legfelsőbb szintje lenne , és igen csak érdekesen nézne ki ha a tanár csak ugy feleltetne az így is kevés óra alatt. :D
2014. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig így volt (biológia szakon van, nem csak a szobatársam mesélte, hanem több ismerősöm is - pár embert ismerek, aki bioszos). Illetve a szobatársamat is pont megszívatta egy ilyen feleléssel. De ez csak egy kurzuson volt, egy kimondott tanár miatt.
2014. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
BME GPKn eddig a 2 félév alatt nem volt semmi. A jegyszerzés módja előre meg van szabva, év elején közlik hogy pontosan mikor lesznek ZH-k, arra kell tanulni. Gyakorlaton ha nagyon túlbuzgó a tanár akkor néha kérdez egy-két, hogy tudjuk-e az anyagot. De ennél többet nem tesznek és nem is tehetnek.
2014. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatoknak általában az a célja, hogy az előadásokon elhangzottakat alkalmazni tanulják meg a hallgatók.

Gyakorlatvezetőtől függ, hogy mennyire "interaktiv" az óra, de itt már nem ezen van hangsúly, hisz ez már nem óvoda, meg középiskola.


Vannak olyan gyakorlati órák is, melyek inkább konzultáció jellegűek, ez tárgyfüggő.


Lehet gyakorlatokon is zh, de ez tárgyfüggő, és előre kihirdetik a zh. időpontokat.


Viszonylag ritkán jellemző a gyakorlaton történő számonkérés.

Számonkérésre ott vannak a zh-k (gyakran órarendi időponton kívűl), bizonyos laborfoglalkozások (beugró zh), ill. vizsgák.

A laborzh és a vizsga lehet irásbeli, szóbeli, vagy vegyes.

2014. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan matek gyakom, ahol minden feladatnál kihívott egy random embert a táblához, hogy ő oldja meg. Nem szép dolog egyébként, mert azért az analízis nem olyan dolog, amit mindenki egyből megért. Viszont ha nem tudtad, akkor sem volt semmi következménye (azon kívül, hogy gáz volt).
2014. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!