Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz egy egyházi gimi?...

Rossz egy egyházi gimi? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint ,nem ,de nekem szerintem túl szigorú ,és mivel én a családommal ellentétben nem vagyok vallásos ,így nem tudom ,jól érezném én ott magam? Van itt olyan aki jár/járt egyházi/vallásos gimibe? Ha igen ,milyen? Miben különbözik egy ált. gimitől?

2014. aug. 21. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Gimnáziuma válogatja, én pl. nem-egyházi gimibe mentem általános után, míg egy csomó osztálytársam igen - irigylem is őket, mert amit az egri egyházi iskolákban tudást kaptak, azt az enyém soha nem nyújtotta. Szóval szerintem tök mindegy, hogy egyházi vagy nem - biztos van pár nagyon mélyen vallásra építő intézmény, de a jobbak nem ebből tartják fenn a hírnevüket.
2014. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első vagyok , ha angolul írod be akkor írd hozzá ,hogy tumblr ,akkor még még többet ad ki :D
2014. aug. 21. 18:24
 3/6 A kérdező kommentje:
:D Ezt egy másik kérdéshez szerettem volna ,válaszhoz :
2014. aug. 21. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyházi gimnáziumba járok. Igazából én sem vagyok nagy vallásos,ettől függetlenül szeretem. Van hittan óra,ami nem kiváltható. Félévente van az alsóbb évfolyamoknak közös imádság egy templomban. Szokott lenni néha ilyen elmélkedés is a nagy teremben. Nagyobb események előtt(évnyitó,évzáró,ballagás,stb.) a pap beszél.
2014. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Beszéld le a szüleidet, ne a saját életeszményüket akarják a te életedben megvalósítani. Unnád a sok vallási fejtágítást, és eleve konzervatívabb. A tanítás színvonala nem jobb attól, hogy egyházi.
2014. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz,egy ideig én is egy ilyenbe jártam.De szerintem s sima gimi jobb,volt heti 2 hittan óra,1 áhítat,aztán csodálkoztunk,hogy 4-re értünk haza.
2014. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!