Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Mennyi szabadidő...

Egyetemisták! Mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés

Naponta kb hány órát töltötök az egyetemen+tanulással, készüléssel, és mennyi időt tudtok bármi másra szánni?


(Az én egyetemista ismerőseim mindig nagyon ráérősek pedig ELTÉre meg BME-re járnak és nagyon is jó az átlaguk, itt meg állandóan azt látom hogy az egyetem az ember összes idejét lefoglalja.)



2014. aug. 21. 21:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem változó...a szemeszter első hónapjában elég ráérős vagyok, utána bedurvul a dolog azért :D


ez attól is függ, hogy az embernek hány tantárgya van, olyan szakra jár, ahol van szakmai gyakorlat, kell-e terveznie otthon, elolvassa-e a kötelező olvasmányokat ha vannak meg ilyenek


20/L

2014. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
ja meg attól is, hogy bejár-e minden órára
2014. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából annyi, amennyit szeretnék. Én osztom be az időm, és ha jól osztom be, akkor nem kell sok mindenről lemondanom. Itt tényleg baromira szeretik eltúlozni a dolgokat.... nem értem mire jó, hogy ijesztgetik az embert, de mindegy.

Szorgalmi időszakban csak a gyakorlatokra járok be, és azokra az előadásokra, amiknek tényleg van értelme. Ami olyan, hogy csak a tanár felolvassa, ami a dián van (amit ráadásul fel is tesznek netre), abból köszönöm nem kérek. Helyette alszom, elmegyek a barátnőimmel kávézgatni, intézem a dolgaim, mikor mit.

Szorgalmi időszakban csak akkor szoktam tanulni, ha van vmi számonkérés, de az nálunk csak első 3 évben volt jellemző (orvosira járok, ami 6 éves).

Vizsgaidőszakban persze más a helyzet, akkor kb. reggel 8-től este 5-6-ig tanulok (persze ha elcsúszok az anyaggal, előfordul, hogy tovább), kisebb megszakításokkal. Tízkor egy félórás szünet, délben 2 óra szünet, 4 körül fél óra, aztán este 6 után azt csinálok, amihez épp kedvem van. Max. éjfélkor lefekszem, így ki tudom magam aludni. Vizsga napján (a vizsga után) nem szoktam tanulni, az mindig pihinap:D

2014. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos igen, itt tényleg szeretnek túlozni. Egyetemistáknak is van csomó szabadidejük
2014. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Olyanokat olvastam, hogy egyetem mellett barátnőre nincs ideje, meg hogy mikor volt barátnője akkor is annyi fért bele a napi programba hogy együtt tanultak... És akkor úgy nem értettem, hogy miért, mikor én az ismerősöktől nagyon nem ezt láttam. De akkor tényleg sok mindentől függ :)
2014. aug. 22. 21:18
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez is függ párkapcsolattól. Valahol a barát/barátnő képtelen megérteni, hogy a párja nem ér rá mindig, mert tanulnia, avagy évközit gyártania is kell. Ez általában akkor probléma, hogy ha csak az egyik fél egyetemista a másik fél pedig nem lát bele, hogy ez mivel jár, csak addig jut az esze, hogy a pasija/csaja nem vele van.

Akkor is probléma lehet, ha nem tudnak egy ütemben tanulni, vagyis pl. két totál külön szakra járnak és az egyiknek egyik héten nincs ideje semmire, a másiknak másik héten. Ellenben én azt mondom, semmi sem megoldhatatlan. Ha valaki akarja...

2014. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!