Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esély rá,...

Szerintetek van esély rá, hogy amely egyetemi szakokon emelték a ponthatárt, ott jövőre talán csökkenni fog? (többi lent)

Figyelt kérdés
Konkrétan a SOTE dietetikus szakára gondolok. Idén 385-re emelkedett...én jövő tanévben érettségizem és oda szeretnék menni,de ha ennél is feljebb viszik alig hiszem,hogy sikerülhet:(

2014. aug. 22. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tudod, h a pontokat mi alapján számolják ki, talán nem is kéne egyetemre menni
2014. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha jövőre jobban teljesitenek az oda jelentkező emberek érettségi terén, illetve többen jelentkeznek akkor növekedni fog.

Ha hasonlóan mint az idén akkor stagnál.

Ha rosszabbul teljesitenek illetve kevesebben jelentkeznek, akkor csökkenhet.

2014. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van még egy éved,tanulsz rengeteget és fel fognak venni.Ne így állj hozzá.Nem lehet tudni hogy emelkedni fog-e vagy sem,van rá esély,de én azt mondom hogy ne ezen morfondírozz,hanem sokat foglalkozz a biosszal (meg még ami oda számít,nemtudom) Sok sikert!
2014. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a felvételi ponthatárokat senki NEM EMELI ÉS NEM CSÖKKENTI. Nem úgy működik, hogy összeülnek és valaki eldönti, hogy idén "ennyi" lesz a ponthatár.

A ponthatárokat egy számítógépes algoritmus húzza meg, a ponthatár kihirdetése előtti órákban. A felvételi ponthatár úgy alakul ki, hogy egy adott egyetem egy adott szakára és adott tagozatára van pl. 100 hely amit az egyetem képezni tud létszámban. Jelentkezik pl. 300 ember a adott szakra. Az odajelentkezők felvételi eredményeit amit az érettségin elért sorrendbe állítják, kialakul egy rangsor pontszámok alapján. Példám alapján egy első 100 legtöbb ponttal rendelkező jelentkezőt veszik fel. A 100 épp még felvett ember által elért pontszám lesz a ponthatár amit kihirdetnek, hogy ennyi ponttal lehetett bejutna az adott szakra abban az évben. Ezért mondjuk neked, hogy senki nem emel és senki nem csökkent,ti jelentkezők versenyeztek a helyekért egymással a bejutásért.

2014. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én számítok jövőre változásokra, változnak a követelmények, lesz, ahol már nem lesz kötelező az emelt (pl műszaki képzések), szóval érdemes megnézni, itt változik-e a követelmény.
2014. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!