Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Politológia alapszak? Fontos!

Politológia alapszak? Fontos!

Figyelt kérdés
tantárgyak közül fel van sorolva közgazdaságtan ez pontosan mit takar? ez társadalomtudányi.. itt mit szoktak a diákok közgazdaságtan címszó alatt tanulni? köszi a válaszokat előre is :)
2014. aug. 23. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikro- és makroökonómia.

Számításokkal,függvényekkel,képletekkel...

Ugyanazt kell érteni közgazdaságtan alatt mint más szakokon. Jogász, közigazgatás-szervező, egészségügyi szervező, meg elég sok szakon van közgazdaságtan.

2014. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mikro- és makroökonómia.

Számításokkal,függvényekkel,képletekkel.


a mikro és makrökonómiát megnéztem és tőke és piacgazdaságokkal foglalkozó ág.. De ezen belül.. tehát mondjuk politológián úgy mond számolni nem kell mint a középiskolákban törtekkel.. emeletes törtekkel?

2014. aug. 23. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen lesznek törtek, ha olyan az adott dolog képlete emeletes törtek. Nincs olyan hogy politológián belül...csak a mikro- és makroökonómia van. Ez keményen matematika alapú tárgy. Azért írtam nekem hogy ilyet más szakokon is tanulnak..nem kell meglepődni.
2014. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és ez a közgazdaságtan szerves része? Mondjuk ha ez nem sikerülne.. mert láttam hogy kreditpontokat lehet rá kapni.
2014. aug. 23. 18:42
 5/8 A kérdező kommentje:

társadalomtudományi alapismeretek: szociológia, társadalomfilozófia, társadalomelmélet,

közgazdaságtan, a kommunikációelmélet alapjai;

- szakmai törzsanyag: politikatudomány alapjai, egyetemes és magyar politikai gondolkodás története, XX.

századi társadalom és politikatörténet, magyar politikai rendszer, jogi ismeretek, nemzetközi viszonyok

elmélete, módszertani ismeretek, differenciáló szakmai ismeretek.


Tehát úgymond alapismeretek közé sorolják de nem a közgazdaságtanra épül fel az egész, jól értem?

2014. aug. 23. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egész szakod természetesen nem közgazdaságtanra épül, de lesz egy közgáztárgyad is.

Úgy nem lehet hozzáállni hogy nem sikerül..ha valami a kötelező tananyag része akkor az..menni fog az rendesen..

2014. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem köszi és még egy kérdés..:) Politológia szakon.. tehát azért annyira részletesen nem mélyednek bele számításokba? bár ez lehet egyetem/főiskola függő is.. tehát itt lehetnek szabályok meg mondjuk definíciók is? pl.. piacgazdaság.. tőke szabad áramlása ..?
2014. aug. 23. 19:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Lesznek definíciók természetesen nem is kevés, és lesznek számítások az hogy meddig kötelező azt nem tudom..nekem volt ilyen tárgyam és nem közgazdász vagyok..nem volt nagy különbség a gazdasági karos és a nem gazdasági karos mikro- és makroökonómia oktatásban.
2014. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!