Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME villanykarosok (ha vannak...

BME villanykarosok (ha vannak köztetek)! Milyen az egyetem?

Figyelt kérdés

Szeretnék oda jelentkezni jövőre(elsősorban mérnök informatika, de a villamosmérnök is érdekel), érdekelne pár dolog:

Elég egy emelt szintű fizika, vagy matek is kell mindenképp?

Hogy tartjátok fenn magatokat?(ez inkább vidékiekre vonatkozik)

Mennyit vagytok suliban egy héten?

Mennyi időt töltötök[mekkora idióta szó] tanulással?

Mit készüljek, hogy valamennyi hendikeppel induljak neki(a középsulis anyagon kívül)?

Kezdettől fogva lehet dolgozni releváns munkakörben?

Milyennek tartod az egyetemista létet?

Mennyi szabadidőd van?


Ezek a kérdések jutottak hirtelen eszembe, köszönöm ha válaszolsz rájuk.



2014. aug. 26. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nehéz
2014. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég egy emelt szintű fizika, vagy matek is kell mindenképp?

- Bekerüléshez bőven elég lehet, de ajánlott a matek is, rengeteg előnyöd származhat belőle az első féléves matekon.


Hogy tartjátok fenn magatokat?

- Kollégiumba nem nehéz bekerülni, illetve már alacsony átlagtól is kaphatsz ösztöndíjat, ez sokat segít.


Mennyit vagytok suliban egy héten?

- Teljesen változó, ki hogyan halad a mintatantervvel, illetve az előadások közül is lehet szelektálni bőven, nem kell mindenre bejárni.


Mennyi időt töltötök[mekkora idióta szó] tanulással?

- Én csak zh-k előtt szoktam tanulni éjjel, úgyhogy általában sok szabadidőt csinálok magamnak, viszont számonkérések előtt bezárkózok a szobába az asztalhoz.


Mit készüljek, hogy valamennyi hendikeppel induljak neki?

- Matek és fizika 0. zh van, amit regisztrációs héten íratnak. Jó elsőre teljesíteni mindkettőt, különben plusz óráid lesznek első félévben.


Kezdettől fogva lehet dolgozni releváns munkakörben?

- Mármint suliidőben? Kevés rá az idő, de amúgyis csak 4-5. félévtől van némi szakmai tudás a tarsolyodba, addig esélyed sincs.


Milyennek tartod az egyetemista létet?

- Sokkal jobb, mint a gimi. Saját magad osztod be az idődet, te döntöd el mire jársz be és mire nem (persze bizonyos korlátai lehetnek, pl katalógus), sokkal szabadabb az ember. Ráadásul itt már tényleg azt tanulod, ami érdekel is.


Mennyi szabadidőd van?

- Amíg hozzászoksz a követelményrendszerhez és az új helyzethez, addig viszonylag kevés ideje van az embernek. Viszont miután kitapasztaltad, hogy mire kell bemenni és mire nem, elég sok szabadidőt keríthetsz magadnak.

2014. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sidel ***** válasza:

Elég egy emelt szintű fizika, vagy matek is kell mindenképp?

Az emelt fizika az szuper. Emelt matek nem feltétlen szükséges a felvétel szempontjából, de a faktos anyaggal nem árt tisztában lenni. Különös tekintettel a deriválásra/integrálásra.


Mennyit vagytok suliban egy héten?

Ez nyilván attól függ, hogy rakod össze az órarended. Átlagosan napi 3-4 óránk van. Ezek ugye 90 percesek.


Mennyi időt töltötök[mekkora idióta szó] tanulással?

Ez az adott hallgatótól függ. Én hétvégén szoktam tanulni, hétköznap általában örülök, ha végre hazaérek.


Mit készüljek, hogy valamennyi hendikeppel induljak neki(a középsulis anyagon kívül)?

Deriválás, integrálás, programozás (C,C++), nem tudom angollal hogy állsz, de az se árt, sőt...


Kezdettől fogva lehet dolgozni releváns munkakörben?

C programozókat keresnek, az már más kérdés, hogy az első féléves tananyag elsajátítása után mennyire áll készen az ember egy ilyen munkakörre. Ebben nincs tapasztalatom.


Milyennek tartod az egyetemista létet?

Klassznak, bár én nem vagyok az a bulizós fajta, így is élvezem.


Mennyi szabadidőd van?

Néha elég kevés, igazából attól függ, hogy az adott év melyik részénél tartunk. A szorgalmi időszak eleje elég laza, a vége is, ha közben rendesen tanultál. Aztán van egy pár hét, mikor beütnek a ZH-k, házik, az nem egyszerű... aztán ott a vizsgaidőszak, mikor nem kell suliba menni, de tanulni nem árt.

2014. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném, hogy a matek sokkal fontosabb, mint a fizika, amiböl szerintem fölösleges az emelt szint (föleg infón), a gimis matekot viszont vágni kell, mert mindenhez amit itt tanítanak elvárják, hogy tudd.

Dolgozni már az elsö nyáriszünetben elmehetsz, ha megyeget a programozás.

Ha ügyes vagy és szerencsés, meg tudod úgy csinálni az órarendet, hogy csak 4 napot kelljen bejárnod.

A tanulás mennyisége pedig attol függ, mennyire vagy zseni, van, akinek elég, ha figyel órán, és van, aki hiába tanul egész nap, mégis megbukik. Fontos, hogy legyenek barátaid, mert akkor tudtok segíteni egymásnak, és gyorsabban megy minden.

Nyílt napra is gyere el, ha még nem voltál.

2014. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyek nyílt napra. Angollal úgy állok, hogy emelt ötös már megvan. Azért választom inkább a fizikát, mert az könnyebb nekem. Úgyérzem matek emeltre már kicsit késő elkezdeni, főleg hogy csak sima középsulis tananyagot tanultam belőle, nameg félek a szóbelijétől is. A közép matekot perpill 90% fölé saccolom, emelt fizikát szintúgy. De még mindig vacillálok, és lehet hogy inkább mégis emelt matek és közép fizika lesz, mondjuk ideje lenne eldöntenem.
2014. aug. 27. 22:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval inkább tartom jónak, ha bebiflázom a matekot, akár emelt szintü anyagokat is, és írok egy közel 100%-os közepet, mint hogy véletlenül rosszabb emeltet írjak. Aztán úgyis a tudás számít, nem az eredmény. Egyébként ha csak sima közép matek tudással megyek oda, akkor mennyire leszek hátrányban? Vagy inkább a "fej" számít jobban?
2014. aug. 27. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Első néhány félévben a top buktató tárgyak között van a matek, úgyhogy csak a saját magad életét könnyíted meg, ha az emelt mateknak megfelelő tudással mész oda.
2014. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Augusztus vége van még, májusig simán fel lehet készülni egy emelt matek érettségire. :) Nyilván kell hozzá sok-sok szorgalom és a matek faktos anyagra is szükség van, és a feladatok se könnyűek, de meg lehet csinálni. A szóbelitől sem kell félni. Egyrészt ha érted az összefüggéseket, tételeket, definíciókat akkor már "csak" meg kell tanulni őket, mint mondjuk egy törit, másrészt meg más tárgyakhoz képest relatíve kis súllyal számít bele a végső pontszámba. Ha pedig a BME mellett döntesz, rögtön az első félévben lesz egy olyan tárgyad, hogy Bevezetés a számításelméletbe 1, ahol pedig nem tudod kikerülni a szóbeli vizsgát és nem jön rosszul, ha ilyen téren már egy kicsit rutinosabb vagy, hogy tételekből, definíciókból és esetleg bizonyításokból szóban felelsz.í


Ahogy pedig előttem is mondták, a Fizika 1-2 nem számít szórótárgynak.

2014. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!